Niesprzedajna Rafalska

Niesprzedajna Rafalska

Jeśli komuś wydaje się, że obecna władza zapomniała o uwolnieniu nas, Polaków, od niedziel handlowych, to jest w błędzie. Wciąż trwają rozmowy, różnego typu przymiarki, szukanie takiego rozwiązania, by przeforsować swoje. Padły już propozycje, by wolna od handlu była co druga niedziela lub sklepy otwarte były tylko do godziny 13. Dyskutują nasze władze, debatują, nie słuchają nikogo, poza sobą, ale jak projekt przestanie być projektem, a stanie się ustawą, to usłyszymy, że przeszedł on „szerokie konsultacje społeczne” i jest efektem woli narodu. Czy rzeczywiście?

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych zaproponowało, by sklepy były otwarte w niedzielę, ale za to ich pracownicy otrzymywali wyższą stawkę za pracę w ten dzień. Oczywiście „Solidarność” Piotra Dudy jako ten całkowicie apolityczny i pro pracowniczy związek zawodowy stawia ostre weto. W niedzielę sklepy mają być zamknięte i koniec tematu. Zarówno pan Duda, jak i pani Rafalska nie zamierzają zapytać pracowników sklepów, czy chcieliby pracować w dni wolne, ale za 200 czy 300 procent podstawowego wynagrodzenia. PiS kolejny raz pokazuje, że ślepota i głuchota im najbliższa.

Ma być tak, jak to wynika z porozumienia z Piotrem Dudą, który w zamian za kilka punktów sprzedał poparcie Solidarności właśnie PiS-owi. Ma być tak jak chce pani Rafalska, która się „krytyce nie kłania” i mówi „Nie sprzedamy zakazu handlu w niedzielę za podwójne stawki za pracę w niedzielę. Chcemy, by Polacy godnie zarabiali i mieli czas dla rodziny”. Tako rzecze PiS, przewodnia partia narodu, NSZZ „Solidarność”, głos narodu i Polski Kościół, sumienie narodu. Jak znam życie tak się w końcu i stanie, bo racja leży tylko po jednej, pisowskiej, stronie.
(Źródło: wprost.pl)

Tamara Olszewska

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
smętekMaciek123454321Alka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Alka
Alka

Przeciez zamiast na zakupy,trzeba do kosciola!Wydasz na zakupy,to moze na tace ci zabraknie.A ojciec dyrektor ma zapotrzebowania iscie nieziemskie.

Maciek123454321
Maciek123454321

Dotąd myślałem, że po „najjaśniejszych” rządach PiS-u trzeba będzie wymyślić ustawę KASUJĄCĄ wszystkie ustawy pisowskie – z uwzględnieniem pewnych wyjątków. Teraz widzę, że ta superustawa nie powinna mieć ŻADNYCH klauzul wyłączających.

smętek
smętek

A co proponują tym pracownikom sklepów na wolną niedzielę? Mają, kobiety, sprzątać a mężczyźni nudzić się i żłopać piwo kupione w piątek lub sobotę. Rozumiałbym gdyby zaproponowali bezpłatne podróże na majówki. Niestety, takiego myślenia im brakuje i ważne jest zrealizowanie porozumień z K.K. i P.Dudą. Ten ostatni to nie wiadomo kogo reprezentuje.