Niestety…ponownie rekord

Poważne zmiany dotyczące pobytu na kwarantannie

Niestety, dzisiaj przyszło nam odnotować kolejny z dziennych rekordów w liczbie dobowych zakażeń koronawirusem. Tym razem licznik Ministerstwa Zdrowia zatrzymał się na liczbie 680. Kiedy 1 sierpnia ten sam licznik zatrzymał się na wielkości 658 uznaliśmy, że sprawy przybrały bardzo niebezpieczny obrót. Będziemy obserwowali jakiego rodzaju komentarze pojawią się w ciągu najbliższych godzin.

 

Przypominamy, że wśród ekspertów wypowiadających się publicznie na temat rozwoju pandemii funkcjonuje teza, że jeśli dobowy wskaźnik zachorowań przekroczy 1000 osób to będzie oznaczało, że przegraliśmy walkę z wirusem. Nie wiemy zupełnie co ten termin będzie oznaczał w praktyce. Jeszcze kilka tygodni temu nie wyobrażaliśmy sobie, że w/w wielkości mogą osiągać poziom 500 a potem 600 osób zakażonych w ciągu doby w skali kraju.

Dzisiaj ten wskaźnik niebezpiecznie zbliża się po poziomu 700 osób. Olbrzymia część społeczeństwa uważa, że problem jest sztucznie rozdmuchiwany. Pomijam fatalne wypowiedzi prezydenta, premiera i różnego rodzaju urzędników, często zasiadających na ministerialnych stołkach, deprecjonujących zagrożenie i potrzebę stosowania odpowiednich rygorów.

 

Nie wiem co dzieje się w głowach osób, które wymieniłem powyżej. Nie chcę wierzyć, że te osoby z premedytacją działają na naszą szkodę. Szukam racjonalnego wytłumaczenia dla ich deklaracji i podejmowanych działań. Nie dostrzegam krzty odpowiedzialności za wypowiadane opinie czy deklaracje.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Cały czas brzmią mi w uszach, cytowane tu z pamięci, fragmenty zdań:  „nie musimy się już więcej bać koraonawirusa”, „latem wirus jest niegroźny”, „nie szczepię się bo nie”.

Cena odpowiedzialności za słowo spadła do poziomu zera.

/as/

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ChermesHerodAntypisJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

„Nie wiem co dzieje się w głowach osób, które wymieniłem powyżej. Nie chcę wierzyć, że te osoby z premedytacją działają na naszą szkodę.” Najlepiej podsumował to Krasnodębski z PiS: „Najwyżej społeczeństwo się odmłodzi.”. Chyba z tego samego założenia wychodzi cały rząd. Ale cóż, wybory odbyte, SN wybór Dudy przy sfałszowanych wyborach zatwierdził, zaraz odbędzie się zaprzysiężenie na 2-ą kadencję, więc Kaczyński ma władzę na co najmniej 3 lata. Epidemia może się rozszaleć – Kaczyński wprowadzi stan wyjątkowy, dzięki czemu wszystkie kadencje rządu, prezydenta, sejmu i senatu oraz instytucji państwowych zostaną zamrożone na nie wiadomo jak długo, w związku z czym… Czytaj więcej »

HerodAntypis
HerodAntypis

Parafrazując pisówę z sejmu:
„Niech umierają!”

Chermes
Chermes

To musi być jakiś „fake news”. Przecież Matołusz Długonosy tuż przed wyborami, ogłosił, że wirus został pokonany i żadnej epidemii w Polsce już nie ma.