Szok i panika w TVP. Telewizja zalicza kolejną spektakularną „wtopę”

Nieudana manipulacja. Szok i panika w TVP

Tępa i prostacka manipulacja, tylko dlatego, że wyniki sondy były nie po myśli jej autorów” – to jeden z komentarzy internautów, jaki pojawił się w sieci po usunięciu przez TVP wyników sondy.

Redakcja programu „Strefa starcia” zapytała swoich widzów na Twitterze o to czy akceptują możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Wyniki miały zostać przedstawione na antenie TVP Info, a autorzy sondy zapewne liczyli, że odpowiedzi widzów dadzą im silny argument do walki ze środowiskami LGBT.

Niestety dla pomysłodawców sondy, jej wynik odbiegał od oczekiwań, dlatego zamiast ujawnić głosowanie widzów postanowiono usunąć pytanie z sieci. Na Twitterze „Strefy starcia” pojawił się za to lakoniczny komunikat: „Szanujemy głosy WIDZÓW, dlatego jest dla nas niezmiernie ważne, żeby wynik sondy odzwierciedlał ICH punkt widzenia, a nie wykupionych farm anonimowych trolli”.

Jako że w sieci nic nie ginie, internauci bardzo szybko odnaleźli i opublikowali screeny z trwającej sondy. Wynika z nich jasno, że ponad pięćdziesiąt procent odpowiadających na pytanie osób nie ma nic przeciwko temu, aby pary homoseksualne mogły adoptować dzieci.

Internauci ostro zareagowali na manipulację redaktorów TVP: „Jeśli już nawet na widzów @tvp_info władza nie może liczyć, to znaczy, że jest źle”,  „Po prostu przeszkadzało wam, że w sondzie zwyciężała normalność” – można przeczytać w komentarzach. 

wb

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
JantarpinkierwinekAndaZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jabis
Jabis

A żyrandolowy miał zmieniać zarząd KURWIZJI? Pewno nie pozwolili?

Marek
Marek

Mocne. Złamali jedna z ważniejszych zasad propagandy „nie zadawaj pytania gdy nie znasz lub nie masz przygotowanej odpowiedzi”. Wydawało się, że w manipulacji, propagandzie, indoktrynacji i szerzeniu głupoty są dobrzy, ale nawet na tym polu zaliczyli wpadkę.

Choć z drugiej strony jak na swoje standardy próbowali wybrnąć nieźle. Na pierwszy rzut oka wielu uwierzy i kupi bajkę o „kupowaniu głosów: (z twitta) czy o głosowaniu „anonimowych farm trolli”.

I pytanie retoryczne, co no KRRiT? Będzie sprawdzone i chociaż nagana za brak rzetelności dziennikarskiej?

Jabis
Jabis

😉 Kogo? Kto? Te … pajace?
Witold Kołodziejski – od 22 lipca 2016 z ramienia Sejmu RP[5] – przewodniczący KRRiT od 19 września 2016[6]
Teresa Bochwic – od 22 lipca 2016 z ramienia Senatu RP[5] – zastępca przewodniczącego KRRIT od 26 września 2016
Elżbieta Więcławska-Sauk – od 22 lipca 2016 z ramienia Sejmu RP[5]
Janusz Kawecki – od 12 września 2016 z nominacji Prezydenta RP[7]
Andrzej Sabatowski – od 12 września 2016 z nominacji Prezydenta RP[7]

Zbyszek
Zbyszek

To nawet pisowskie trolle z ruskiej farmy są za takimi adopcjami?

Anda
Anda

Ta sonda i tak była zakłamana, przypuszczam, że nikt normalny nie wybierze opcji, że lepiej trzymać dziecko w piekle domu dziecka mogąc je dać na wychowanie kochającej parze, nawet homoseksualnej.

erwinek
erwinek

Na początku chciałbym wyjaśnić że nic nie mam przeciwko parom homoseksualnym , są szczęśliwe kochają się WOLNO IM. Natomiast czy ktoś zastanowił się nad przyszłością adoptowanych dzieci czy one będą miały szczęśliwe i beztroskie dzieciństwo , czy nie będą wyśmiewane przez rówieśników że mają dwie mamusie lub dwóch tatusiów. Bo może okazać się że nie wszyscy są tak tolerancyjni jak my czy nie wpłynie to na ich psychikę. A może będą przeżywały traumę która wpłynie na ich dorosłe życie . Adopcja dziecka to nie jest wzięcie pieska z schroniska którego zawsze można oddać jak nam się znudzi. Mam nadzieję że… Czytaj więcej »

pinki
pinki

Jeżeli będą wyśmiewane, to znaczy iż ich rówieśnicy są homofobami. Pary homoseksualne. nie są temu winne. Winne są rodziny homofobów. Dla dziecka najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa. Jego nie interesują preferencje seksualne rodziców, dopóki inni mu tego nie uświadomią. Nietolerancja to szeroki temat. Bycie hetero nie powoduje iż ma się mniej problemów i inni nas akceptują. Ludzie znajdą wiele innych powodów aby prześladować słabszych.

Jantar
Jantar

W temacie braku tolerancji ogromny udział ma Kościół Katolicki. Od tysiącleci nie toleruje innych religii i ich wyznawców, nie tolerował przez stulecia różnych narodowości etnicznych nakazując swoim wyznawcom masowe mordy w imię religii katolickiej, nie toleruje wszelkiej inności i odstępstw od tego, co hierarchowie kościelni wyznaczają i nakazują swoim wyznawcom. Wszyscy ci, którzy tak się oburzają na homoseksualistów, na wyznawców innych religii, czy nawet na fakt, że inni są ateistami, przedstawiają siebie jako wierzących, praktykujących katolików, dla których wiara wyznacza absolutnie wszystko i którzy czują się zaszczuci samym faktem, że w urzędach państwowych krzyż katolicki nie wisi ponad godłem państwa.… Czytaj więcej »

erwinek
erwinek

Masz racje tylko pamiętaj że żyjemy w Polsce a nasi rodacy w większości mają inne zdanie na ten temat

Marek
Marek

Też tak zwykle myślałem, ale ostatnio zastanawiam się czy to jednak nie jest przerzucanie odpowiedzialności wynikające z ukrytej czy nieuświadomionej niechęci. Dzieci ich rodzice i w ogóle ludzie zawsze znajdą powód by czepiać się innych. Nie będzie to „dwóch tatusiów czy dwie mamusie” to może być to wygląd, narodowość, wada wymowy, waga (w jedną i drugą stronę), wzrost (w jedną i drugą stronę), niemodne ubranie, stary telefon i wiele innych rzeczy i zawsze w jakiś sposób odbije się to na psychice. Z ostatnim zdaniem natomiast zgadzam się w 100% choć kompletnie nie wierzę by w Polsce znalazło się wiele osób… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Jeśli ktoś jest nietolerancyjny i nienawistny to zawsze w każdym człowieku znajdzie coś, za co będzie go gnębił psychicznie, czy fizycznie. I nie ważne, w którym miejscu na kuli ziemskiej się znajdzie. Daleko przykładów nie trzeba szukać. Choćby ostatnio Polacy w Wielkiej Brytanii. Chociaż są tam gośćmi, emigrantami zarobkowymi, to wyzywają Brytyjczyków i inne narodowości, obrażają, a niekiedy też napadają na innych. To jest po prostu sprawa wychowania człowieka od małego dziecka. Jeśli rodzice, nauczyciele w szkole i księża nie wychowują w tolerancji, ale właśnie w nienawiści do wszelkiej inności to z takiego dziecka wyrośnie właśnie osoba gotowa na każdy… Czytaj więcej »