Nieważność uchwały SN stwierdziło nadzwyczajne kolegium w składzie: Ziobro, Kaleta, Wójcik i Warchoł!

Z 385 mln zł, które wpłynęły do Funduszu w 2016 r., na pomoc ofiarom przestępstw wydano jedynie 16 mln zł

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Ministerstwa Sprawiedliwości na uchwałę SN w sprawie sędziów wybranych przez nieprawnie powołaną KRS.

Minister Ziobro i jego podwładni stanęli przed kamerami i dali odpór uchwale jako ci, którzy, będąc magistrami z maleńką praktyką w zawodzie, znacznie przewyższają wiedzą oraz kompetencjami jakichś tam profesorów prawa.

 

Naród więc usłyszał, że uchwała SN jest „nieważna z mocy prawa”, „przekroczono uprawnienia, uzurpując sobie prawo do oceny prerogatyw prezydenckich w zakresie nominacji sędziowskich”, doszło do wkroczenia w kompetencje Sejmu, a to przecież tutaj tworzone jest prawo i, co najważniejsze, „pogwałcone zostało prawo o trójpodziale władzy, unijne prawo, konwencja praw człowieka, a przede wszystkim nasza konstytucja”.

Minister Ziobro wystąpił w obronie polskiej demokracji, która przecież teraz, za rządów Zjednoczonej Prawicy, kwitnie i w swej wypowiedzi powołał się na konstytucję, która wyraźnie mówi „o kompetencjach i uprawnieniach poszczególnych organów (…) Nie może być tak, że jeden organ wchodzi w kompetencje wszystkich trzech organów i podejmuje za nie decyzje”.

 

Jednocześnie nie ukrywa, że podjęte zostaną kroki prawne przeciwko sędziom SN, co skomentowała błyskawicznie Dominika Wielowieyska, pisząc, że „… władza idzie na totalne zwarcie. Prokurator ściga kilkudziesięciu sędziów Sądu Najwyższego za podjęcie uchwały – tego jeszcze nie przerabialiśmy”. O dyscyplinarce dla sędziów wspomina też Przemysław. W. Radzik, od 18 czerwca 2018 Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych, czyli ten…z nowego już, pisowskiego, nadania.

Jak zauważyła na Twitterze Joanna Scheuring-Wielgus, „Wszyscy są źli, wszyscy się mylą, wszyscy atakują. Tylko Ziobro, Kaleta, Warchoł i Wójcik mają rację. Cztery filary praworządności”, a jeden z internautów nie kryje zaskoczenia, że Ziobro w swej wypowiedzi poszedł jeszcze dalej i „(…) DOPUSZCZA możliwość oskarżenia sędziów SĄDU NAJWYŻSZEGO o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Jprdl”.

Wydaje się, że wkroczyliśmy już na drogę, z której nie ma powrotu. Drogę wojny o demokrację, utrzymanie trójpodziału władzy. Zanegowanie uchwały SN to nic innego jak skierowanie nas ku autorytaryzmowi, za co Polska zapłaci ogromną cenę.

Czy „sny o potędze” kilku politycznych desperatów są warte takiego zniszczenia? Czy nieuctwo, dyletantyzm, arogancja, buta zwyciężą?

Tamara Olszewska

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

20
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
7 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
ZbynEwaZbydzikprinceofwalesAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom&Jary
Tom&Jary

Ziobro i ta jego grupa pseudo znawców prawa to największe szkodniki od czasów komuny. Mam nadzieję, że tym razem nie uniknie Trybunału i za niszczenie sądownictwa poniesie karę i juz nie wróci do polityki.

Rafał P
Rafał P

Nawiązując do słusznie wypieprzonej komuny, to Ziobro coraz bardziej przypomina mi wyglądem Jaruzelskiego. Gdyby założył ciemne okulary, nie mówiąc już o generalskiej czapce, to mógłby robić za sobowtóra Jaruzela.

Ewa
Ewa

Bardzo nietrafne porównanie. Jak można żołnierza porównywać z tchórzem? To wielka obelga dla generała i zupełnie niezasłużony kompletny dla zera.

Zbyszek
Zbyszek

O co chodzi jak nie wiadomo o co chodzi? Kilku tuzów, nie rzucajacych się w oczy pracowicie składa pieniądze na tłuste emerytury. A pożyteczni idioci w rodzaju tej czwórki robią im zasłonę dymną. Myślicie, że ten dyskretny nadzór nad takimi skarbonkami jak PFN jest przypadkowy?

Zbyszek
Zbyszek

Tak na marginesie. Zauważyłem że Warchoł, od czasu gdy Ziobro mianował to profesorem, o wiele głośniej mówi.

Maciek123454321
Maciek123454321

A Kanty-hak i Ozdoba jego, to gdzie są? Uciekli? A tak na serio. Wygląda, że pachołki ziobry same, z własnej woli, podszczuwane jeszcze przez tego pieska pisowskiego w okularkach, co mu nawet pisia marszałkowa mikrofon wyłączyła (chyba sama doszła do wniosku, że przesadził ze szczuciem) wpakowały się na minę. Podobnie jak przy ustawie o IPN i ustawach o SN, kiedy TSUE znów tupnie nogą, będą musieli podwinąć ogony. Ale prezio wskaże palcem i powie – to oni, nie my. Możliwe nawet, że ziober razem z przydupasami wyfruną ze stołków. Całkiem możliwe, że Kaczyński specjalnie wpakował tych debili na minę. Tak… Czytaj więcej »

erwinek
erwinek

pogwałcone zostało prawo o trójpodziale władzy, unijne prawo, konwencja praw człowieka, a przede wszystkim nasza konstytucja”.- zapomnieli jeszcze dodać -pismo święte ,koran etc etc

Andrzej
Andrzej

I prawo pierwszej nocy, przede wszystkim

Ireneusz Lara
Ireneusz Lara

Dorzuciłbym niepokalane poczęcie.

Ryszard
Ryszard

No i jeszcze Janusz-SzczurzaTwarz-Kowalski, który w polsacie oświadczył, że w nosie 60 profesorów, którzy nie są dla niego żadnymi autorytetami.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Do Konstytucji w rozdziale dotyczącym sądownictwa należy doPiSać artykuł:
Wykonywane są tylko te wyroki i postanowienia sądów wszystkich instancji, wobec których nie zgłosi sprzeciwu żaden organ rządowy lub parlamentarny mianowany przez PiS.

Zwinka
Zwinka

No po prostu Czterej Jeźdźcy Apokalipsy !!! 🙂 Nie ma wątpliwości, że będą teraz kręcić się, jak g…w przeręblu ( przepraszam, ale czasem człowiek musi ) i kombinować, jak spacyfikować tysiące ludzi….
Na pohybel wam, łajdacy !

Zbyszek
Zbyszek

Ci czterej to jedyni na świecie goście rozumiejąc o co chodzi w pisowskim prawie. Czy powinniśmy im z tego powodu okazać trochę szacunku? TK powinien rozważyć to pytanie.

Jan
Jan

GRUPA GOSTKÓW … to dobre określenie !

Halszka
Halszka

Jak to jest możliwe,że Ziobro ma takie przywileje od Kaczyńskiego?. Nie trzeba być bardzo zorientowanym,by wiedzieć,ze J.Kavzyński ,nie wybacza zdrady.Oczywistym się wydaje,ze bardziej powinien być nagradzany Gowin,który zdradził znienawidzoną PO.Jednal,jak się dłużej zastanowić,to Ziobro wytapla się w błocie ,zrobi najgorsza robotę, a finał będzie dla niego katastrofalny,albo J.K. go wyrzuci i Z..Z..spadnie z wysokiego stołka jako Wielki Skomprowotowany albo opozycja go rozliczy w imieniu Polaków.Tak kończą marni,którzy myślą,że są mądrzy i ważni.

Ireneusz Lara
Ireneusz Lara

A na cholerę nam Sąd Najwyższy? Mamy przecież Prawo i Sprawiedliwość z Jarosławem Zbawicielem na czele. To przecie prawie Sąd Ostateczny…

Zbyn
Zbyn

Myślę ze rząd powinien przeprowadzić ogólnopolskie referendum na temat wysokości pomnika prezesa (250 czy 300m)

Chrid
Chrid

Grono mędrców

princeofwales
princeofwales

Miller fajnie skomentował tę fotkę: matematyka jest nieubłagana, zero do czwartej potęgi, to nadal ZERO. 🙂

Zbydzik
Zbydzik

Nie wiem dlaczego skojarzyło mi się to z „Wernitz, Ohlers, Lübow, Fahrenwirst. To jest gruppenführer Wolf. Żądamy wydania tych ludzi.” 🙂