Niewypłacalnością, grupowymi zwolnieniami i protestami grożą prezydentowi pracownicy TVP. Bez 2 mld misja nie przetrwa

Rada Etyki Mediów informuje, że dzisiejsza debata w TVP może nie być w pełni bezstronna a jeden z jej uczestników może znać wcześniej pytania

Pracownicy PiSowskiej telewizji zbierają podpisy pod petycją do prezydenta RP apelując, by parafował ustawę przyznająca mediom publicznym 1,95 mld zł rekompensaty abonamentowej. Do dziś pod dokumentem złożyło już swoje podpisy kilkaset osób.

 

Jego autorzy tłumaczą, że w przeciwnym razie telewizja będzie zmuszona natychmiast rozpocząć restrukturyzację sprowadzająca się do ograniczenia działalności programów „nieprzychodowych” takich jak: TVP Info, TVP Kultura, TVP Polonia, 16 oddziałów programów regionalnych TVP S.A oraz ograniczeniu bądź likwidacji takich programów jak TVP Sport, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVP Seriale, TVP ABC, a także zamknąć serwisy internetowe.

„Równolegle musiałaby rozpocząć się procedura zwolnień grupowych, najprawdopodobniej już w miesiącu marcu” – piszą pracownicy PiSowskiej TVP. Odgrażają się, że „możliwe są również protesty organizowane przez związki zawodowe”.

 

Przypominają głowie państwa, że „idea rekompensaty jest kontynuacją myśli śp. Lecha Kaczyńskiego, której emanacją była skarga konstytucyjna z dnia 7 lipca 2008 roku o zbadanie zgodności z Konstytucją RP Ustawy o zmianie opłat abonamentowych. Potencjalne weto ma wymiar symbolicznego odcięcia się od tej idei” – podkreślają.

Z listu do prezydenta wynika, że bez dodatkowej kasy poza plajtą finansową PiSowka TVP staje w obliczu spadku znaczenia i oglądalności serwisów informacyjnych TVP oraz audycji o tematyce historycznej i kulturalnej na innych antenach TVP.

„Wszystkie te negatywne konsekwencje zaistnieją w roku kiedy przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II, Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego, setna rocznica Bitwy Warszawskiej, czterdziesta rocznica powstania Solidarności. Pozbawiona finansowania publicznego TVP nie będzie mogła nadać im właściwej rangi, a wydarzenia medialne organizowane lub współorganizowane przez TVP mogą się nie odbyć” – czytamy w petycji.

/j/

Źródło: wPolityce.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

15
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
staszekstefanEwaAntoniKos Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Bez naszych pieniędzy kolos na gównianych nogach runie na pysk. I skamle. Chciałabym zobaczyć tę niepiękną katastrofę, ale nie łudźmy się. Nie ma znaczenia, co zrobi pałacowy pajac. Kasa i tak popłynie do szczujni, jak nie oficjalnie, to pod stołem.

Kos
Kos

Oczywiscie, ze pieniadze sie znajdz. Po wypowiedzi Glapinskiego podejrzewam, ze rezerwy zloty sa juz sprzedawane

Marek
Marek

Argumenty po pisowsku.
Nic merytorycznego tylko emocjonalny szantaż „o misji L. Kaczyńskiego”, „o urodzinach J.P.” itp. A gdzie argumenty o wartości owych „programów” „historycznych” „kulturalnych” „informacyjnych” ich oglądalności itp. ? Nie ma, bo to nie ma nic wspólnego ze stratą abonamentu, tvp to prostu wyłudzenie metodą na „dziennikarza”.

Maciek123454321
Maciek123454321

I bardzo dobrze, Niech KURwizja mchem zarośnie. A zwłaszcza TVPDezInfo.

Obserwator
Obserwator

I doskonale- ogłosić plajtę i wygonić tych pisich niby-dziennikarzy na zieloną trawkę- posady w biedronce czekają, niech spróbują żyć za 2 tys. miesięcznie to im się oczy otworzą na faktyczną sytuację ludzi w kraju a nie na propagandowe zagrywki tworzone przez propagandę kurskiego- czyli swoją działalność!

HerodAntypis
HerodAntypis

Bladosiny strach. Jak kurwizja padnie to kurwizjony tracą pracę i jakiekolwiek szanse na zatrudnienie w swoim zawodzie. Z takimi referencjami i pisowską orientacją nikt ich nie przyjmie. Pozostaje emigracja, kierunek Białoruś,Turcja ewentualnie Rosja. Katolski ksiądz nazwałby to karą za grzech sprzeniewierzenia się.

Joanna
Joanna

To oni mają jakiś zawód. Wierzyć mi się nie chce.

erwinek
erwinek

I bardzo dobrze niech ich zwolnią kasy w Biedronkach czekają na fachowców. A pseudo dziennikarze mogą się zatrudnić w mediach ojca Rydzyka.

Zbyszek
Zbyszek

Rodzi się nowy sposób wyłudzania pieniędzy. Metodą na Lecha.

Ryszard
Ryszard

Żałosne jest to wycieranie dupsk tym Małym Nikim, Lechem Kaczyńskim (śp.), tylko dlatego, że Polską zawiaduje jego braciszek. Strach bydłu zajrzał w oczy. Wycie słychać? No to znakomicie!
I co prawda, to prawda – Suweren nie daruje imprez z okazji JP Drugiego, Wyszyńskiego, Solidarności i Cudu nad Wisłą.

Wieslawa
Wieslawa

Podzielić te ich zarobki przez 10 . I dotacja nie bedzie potrzebna.

Antoni
Antoni

Nachalną agitację i tępą prymitywną propagandę ta banda nazywa misją publiczną? Nie mogę pojąć jak można wydać niewyobrażalną dla mnie kwotę blisko 2 mld zł -,( 2 000 000 000 ! ) jaką wyciągnęli od popdatników w ciągu poprzednich dwóch lat. Niech pożyczą sobie od Zenka Martyniuka.

Ewa
Ewa

Czy to tylko literówka czy… ? Tak czy inaczej- mi się podoba

stefan
stefan

Bez TVP da się żyć. „Jeśli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach, to znaczy, że się do niej po prostu nie nadaje…” – Jarosław Kaczyński

staszek
staszek

na bruk wszystkich z tvp info bo to sa oszikańcy i to sa luidzie nie stosuja równe prawo i poszanowanie godnosci człowieka (Polak Polaka )