„Niezależna władza sadownicza czeka na wskazówki?”

Następca Zaradkiewicza w SN to założyciel i pierwszy prezes Ordo Iuris

Sąd przygotował zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia nowych przestępstw wokół sprawy afery taśmowej. Jego treść znajduje się obecnie w warszawskim Sądzie Okręgowym, skąd nie zostało jeszcze przekazane do prokuratury.

Sędzina Joanna Bittner przed przekazaniem zawiadomienia chce dostać opinie sędziów wizytatorów.

To nie koniec szczegółów sprawy. Dziennik „Rzeczpospolita” opublikował część wniosku o ułaskawienie, skierowanego przez Marka Falentę do Andrzeja Dudy. Falenta informuje w nim o możliwości ujawnienia zleceniodawców przestępstwa wywodzących się z partii rządzącej.

Falenta utrzymuje, że pozyskiwanie nagrań zlecił mu Stanisław Kostrzewski z PiS. Polityk utrzymuje, że informacje przekazane przez Falentę są „kompletną bzdurą”.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jabis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jabis
Jabis

😀 > Już sam tytuł tekstu w „Foreign Policy”, który zapowiada wizytę Andrzeja Dudy w USA – „Podróż ego Dudy” – mówi wiele o nastawieniu części amerykańskich dziennikarzy do przyjazdu polskiego prezydenta. … wysłanie 1000 dodatkowych żołnierzy do Polski, to nagradzanie rządu, który prezentuje „pełzającą dyktaturę”, która podobna jest do tej, którą stosuje Władimir Putin. Pomoc Amerykanów może zostać odebrana przez PiS, jako „zielone światło do kolejnych nadużyć”. <
A w Luksemburgu … przeczytali? O kaczystowskiej dyktaturze w stylu Putlera?