Nigdy jeszcze żaden komendant nie „kupował” policji. Funkcjonariusze wyzywają się od prostytutek

Komendant umie korzystać z przywilejów?

„Gest” komendanta głównego policji w postaci 1000 zł ekstra za służbę 11 listopada to dla jednych łapówka i przekupstwo, dla innych propozycja prostytuowania się. Policjanci są wściekli a kasa, która miała być wabikiem stała się zarzewiem podziałów i konfliktów. Reakcja jest odwrotna niż oczekiwano. „Bo teraz tych, którzy myśleli o przyjściu na służby wyzywa się od judaszy i prostytutek” –  mówią wysocy oficerowie policji portalowi fakt24.

Od chwili, gdy okazało się, że już co najmniej 14 tysięcy policjantów wylądowało na L-4, pod znakiem zapytania staje operacja zabezpieczenia Marszu Niepodległości w stolicy. To dlatego Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk zaryzykował propozycję nie do odrzucenia, i życząc funkcjonariuszom powrotu do zdrowia, zaoferował dodatkową kasę za przyjście do pracy w Dzień Niepodległości. Wywołał tym prawdziwą furię.

„Muszą być docenieni, bo przecież będą wykonywać obowiązki swoich chorych kolegów, często będąc z działów odpowiedzialnych za zupełnie inne sprawy” – tłumaczył Mariusz Ciarka, rzecznik KGP.

Nie pomogło. Burza zapanowała w sieci. Na forach policyjnych pojawiają niewybredne grafiki, na których chętnych do służby 11 listopada przedstawia się jako przymilne psy, a nawet prostytutki.

Z najnowszych informacji wynika, że bunt w policji rozszerza się i ogarnął nawet Centralne Biuro Śledcze Policji.  Wszystko dlatego, że do zarządów wojewódzkich rozesłano dokument, w którym naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia CBŚP oczekuje wytypowania jednego (!) funkcjonariusza z danego zarządu wojewódzkiego, celem wręczenia nagrody okolicznościowej, w wysokości…. 1000 zł z okazji Święta Niepodległości!

„Pismo, które krąży w sieci nie dotyczy zabezpieczeń imprez i zgromadzeń w dniu 11 listopada” – zapewnia Fakt24 rzecznik formacji, komisarz Iwona Jurkiewicz. „Jest to odpowiedź na pismo wysłane kilka dni temu w związku z nagrodzeniem kilkudziesięciu policjantów CBŚP za wzorową służbę, a okazją do tego jest 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości – bezowocnie tłumaczy.

Doświadczony funkcjonariusz CBŚP, jednego z województw na północy kraju zapewnia, że „tak nigdy nie było do tej pory. To jest próba skłócania policjantów, żeby tylko nie szli na zwolnienia, bo w CBŚP też zaczyna się rzucanie zwolnień”.

Nigdy jeszcze żaden komendant wojewódzki nie „kupował policjantów” tak, jak dzieje się to obecnie.  Jak sytuacja rozwinie się dalej? Tego nie wie nikt.

„Grozi nam anarchia. Na razie sytuacja wygląda tak, że w patrole w Warszawie jeżdżą funkcjonariusze pionów administracyjnych i gospodarczych, którzy nigdy nie mieli do czynienia z działaniami na ulicy” – oznajmia jeden z oficerów stołecznej policji.

/jp/

Źródło: Fakt24

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
5 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
JajcoPolka gorszego sortuZbyszekZgredzinkaMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Ryszard

Wobec zaistniałej sytuacji to wojsko musi przejąć władze .Natychmiastowy areszt dla premiera rzadu, marszałka Sejmu ,Szefa partii rządzącej, Prezydenta RP .Zawiesic na czas nieokreślony Konstytucje RP.Wprowadzic na terenie RP Stan wyjątkowy !

Maciek
Maciek

Aresztować ,wystarczy Prrzesa ! I święto.

Marek
Marek

Propozycja była dobra do czasu „Zawiesic na czas nieokreślony Konstytucje RP.Wprowadzic na terenie RP Stan wyjątkowy !”. Już z dwojga złego wolę pisowski chaos i ich dyktaturę niż stabilną dyktaturę wojskowych po puczu.
Choć to wybór w stylu „na co wolisz umrzeć na dżumę czy cholerę”.

Zgredzinka
Zgredzinka

I coś wychodzi na to, że tak się właśnie skończy.
Przerobił to już Piłsudski podczas przewrotu majowego 1926 roku.
Widać jako nacja nie nadajemy się do demokracji.
Jak mamy za swobodnie, to się nam w głowach przewraca i zaczyna się bezhołowie, które trzeba siłą ukrócić.
Wiedział już o tym kanclerz Bismarck, mówiąc „dajcie się Polakom rządzić, a sami się wykończą” … aż do zupełnego zatracenia.

Zbyszek
Zbyszek

Czyli Antoni na dyktatora?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Jakie wojsko? To już skutecznie zdemolował Antoni. I co? Znów stan wojenny? Z tą kadrą dowódczą? Już to przerabiałam, raz wystarczy. Boże, ludzie, co wam przychodzi do głowy!

Zgredzinka
Zgredzinka

Ale pięknie !!!!

Jajco
Jajco

Pewno ten glab Zielinski doradzil komendantowi