NIK bada przyznanie prawie 1 mln zł z resortu zdrowia fundacji Tadeusza Rydzyka

NIK bada przyznanie prawie 1 mln zł z resortu zdrowia fundacji Tadeusza Rydzyka

„BUM! Po mojej interw. NIK skontroluje, dlaczego Min. Zdrowia przelało fundacji o. Rydzyka prawie 1 mln zł na akcję edukacyjno-informacyjną w niszowej tv, gdy brakuje pieniędzy na leczenie raka. NIK rozszerza obecną kontrolę NPZ i sprawdzi też wykonanie budżetu państwa” – napisał na Twitterze poseł PO Krzysztof Brejza. To pokłosie sprawy, o której pisaliśmy w artykule „Prawie 1 mln zł dla Rydzyka z resortu zdrowia – „I to w czasie, gdy brakuje pieniędzy na leczenie raka”.

 

Poseł Brejza dołączył pismo od prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Krzysztof Kwiatkowski informuje, że od 17 lipca prowadzona jest kontrola w Ministerstwie Zdrowia, która dotyczy „środków finansowych przeznaczonych na finansowanie kampanii edukacyjno-informacyjnej w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki nowotworów, prowadzonej przez Fundację Lux Veritatis. W trakcie tej kontroli zostanie zbadany zakup czasu antenowego dla celów prowadzenia kampanii edukacyjno-informacyjnej” (…), o ile finansowany był ze środków Narodowego Programu Zdrowia” – napisał prezes NIK.

„Ministerstwo Zdrowia podpisuje umowę za milion zł na realizację akcji edu-inf. z Lux Veritatis, czyli w TV Trwam – stacji o 0,36% udziale w rynku, co daje średnią oglądalność na poziomie 23 tys. widzów. Oszałamiające wyniki tej akcji poznamy zapewne niebawem”;

 

– „Panie Pośle, po raz kolejny apeluję, aby wykorzystać przepisy UE o pomocy publicznej. KE nakaże Rydzykowi zwrot z odsetkami. Tak samo w stosunku do TVPIS i ustawy finansowania na 1,2 mld”; – „Przepraszam za słowo Panie pośle, ale to są – jaja. Szpitale po pseudo reformie toną w długach na leczenie jak słusznie Pan napisał rak nie ma pieniędzy, a temu grzybowi ze stolicy piernika kasę przelewają. Skandal. Mam nadzieję, że grzyb będzie oddawał wszystkie pieniądze”; – „Zaraz będzie nowy prezes NIK i zamknie sprawę. :(” – komentowali internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
HerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

W sytuacji gdy nie ma pieniędzy na leczenie raka, resort zdrowia lekką ręką wydaje milion złotych na rozwój raka! Raka, który toczy umysły ponad 40% Pisolaków! O epidemii Grzybicy nie wspominając!