NIK krytycznie o wprowadzonej przez PiS sieci szpitali: „Nie spełniła swoich celów”

„Czy trzeba tak niszczyć drugiego człowieka?” – poruszająca historia, która zdarzyła się...naprawdę

PiS wprowadził sieć szpitali 1 października 2017 roku. Miała ułatwić pacjentom dostęp do świadczeń zdrowotnych i poprawić sytuację finansową szpitali. – „Zarządzanie placówkami czy koordynacja opieki nie poprawiły się, a więc sieć nie spełniła swoich celów. Włączenie do sieci nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej nie zmniejszyło kolejek w szpitalnych oddziałach ratunkowych i na izbach przyjęć” – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli.

Kontrola NIK objęła 29 placówek w 6 województwach – lubuskim, dolnośląskim, mazowieckim, podlaskim, pomorskim i śląskim. W 22 z nich sytuacja ekonomiczna – wbrew zapowiedziom PiS – pogorszyła się. Kontrolerzy NIK uznali, że w przypadku badanych placówek, które miały problemy finansowe, zadłużenie jeszcze bardziej wzrosło. Okazało się także, że placówki, które przed wejściem pisowskiej sieci radziły sobie nieźle, też mają gorsze wyniki finansowe.

Według NIK, przy tworzeniu sieci nie wzięto pod uwagę ani społecznych potrzeb, ani możliwości diagnostycznych i terapeutycznych konkretnego szpitala. Nie kierowano się sytuacją demograficzną i epidemiologiczną na obszarze funkcjonowania placówki ani stopniem dostosowania jej infrastruktury do obowiązujących przepisów. Nie miała też znaczenia jakość, liczba i wartość udzielanych przez szpital świadczeń czy stopień wykorzystania łóżek na poszczególnych oddziałach, a to m.in. przekładało się na nieuzasadnione i nadmierne koszty.

bt

Źródło: politykazdrowotna.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Maciek123454321antymoherHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Ten raport zaraz zostanie obalony. Niech no tylko wybiorą swojego prezesa. Przedwczesna rezygnacja Kwiatkowskiego jest pisiorom bardzo na rączkę. Specjaliści od zakrzywiania rzeczywistości już pracują nad stosowną interpretacją niewygodnych danych i faktów.

antymoher
antymoher

Hmmm,sieć szpitali to taki chwyt propagandowy dla ciemnego ludu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Będzie sieć,będziecie mogli się leczyć.Tymczasem zanosi się na to ,aby padły powiatowe szpitale,DPS-y,ZOL-e.W kolejce po czekają już całe rzesze pis-owców-im tez coś się należy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!aby przejąć budynki i zarabiać komercyjnie.Rozwiąże się problem braków personelu ,bo w prywatnych nie ma norm zatrudnienia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tym samym odciążą troche Maryję ,bo ostatnio nie daje już rady.Pozdrawiam.

Maciek123454321
Maciek123454321

Wielbicielom pisu to nie przeszkadza. Oni mają swojego św. Karaluch, do którego się modlą, a resztę mają wyrąbane.