Nikt tak nie zaszkodził Polsce od 1989 roku jak PiS

Konflikt rządu ze służbami zaczyna ciążyć PiSowi

Partia Jarosława Kaczyńskiego nie dość, że niszczy Polskę od wewnątrz, to rujnuje jej pozycję międzynarodową.

Mówiąc, że to za rządów PO Rosja napadła na Ukrainę i sugerując, że za agresję Rosji winę ponosi ugrupowanie Rafała Trzaskowskiego, Andrzej Duda dał nieprawdopodobny prezent Rosji. Gdyby Kreml chciał, mógłby właściwie wydać oświadczenie, że wojnie na Ukrainie winna jest Polska – i nie mielibyśmy, jak się bronić. Bo skoro polski prezydent właśnie ogłosił to światu, to przecież musi to być prawda. I dla wszystkich gremiów międzynarodowych prawdą by to było. Jeśli nie faktyczną, to strategiczną – bo PiS bardzo mocno uderzył tym oświadczeniem w Polskę i dał wszystkim jej nieprzyjaciołom do ręki broń.

 

PiS i Andrzej Duda tak często używają słowa „patriotyzm”, że łatwo można przeoczyć, że są jednym z najmniej patriotycznych ugrupowań politycznych, jakie kiedykolwiek działały w Polsce. Szkodzą krajowi i psują jego interesy na tak wiele różnych sposobów, że podobnej ekipy na świecie ze świecą szukać. Nawet wielu dyktatorów, naruszając prawa obywateli swojego kraju, stara się przynajmniej, choć oczywiście czyni to dla propagandowych i egoistycznych celów, utrzymać dobre imię swojego kraju i mit jego potęgi za granicą. PiS nie robi nawet tego. Nie dość, że niszczy Polskę od wewnątrz, to rujnuje jej pozycję międzynarodową, podważa autorytet i likwiduje jakiekolwiek zdolności negocjacyjne i przetargowe, o ośmieszaniu nie wspominając.

Kto będzie chciał dogadywać się i liczyć z pajacem, jakim pod rządami PiS stała się Polska? Kto będzie liczył się i szanował niepoważnego partnera, którego czołowi politycy wygadują kłamstwa i jawne niedorzeczności? Kto będzie brał pod uwagę opinię kraju, poniżanego notorycznie przez własny rząd i własnego prezydenta? Kto zaufa takiemu krajowi i zaprosi go do jakiegokolwiek sojuszu, faktycznie, a nie tylko formalnie? Jak można, cytując słuszne słowa amerykańskiej ambasador, pomagać dbać o bezpieczeństwo krajowi, który sam nie dba o swoje bezpieczeństwo? Jak można nie pluć na kraj, który sam na siebie pluje?

Odpowiedzi na te pytania są dla Polski druzgocące. Nikt nie liczy się z takim krajem, nikt mu nie zaufa, nikt nie chce zawierać z nim sojuszy ani pomagać mu w utrzymaniu bezpieczeństwa.

 

Patriotyzm polega na lojalności wobec własnego państwa i dbaniu o jego interesy. Patriotyzm polityka to działanie, postawa, która zawsze na pierwszym miejscu stawia Ojczyznę, dobro i pomyślność jej obywateli.

Ktoś, kto szkodzi Polsce, poniża ją i ośmiesza, psując jej interesy i pozycję międzynarodową, nie jest patriotą. I dlatego uważam, że PiS nie jest partią patriotyczną. Przeciwnie – jest partią antypolską i antypatriotyczną. Nikt tak nie zaszkodził Polsce od 89 roku, jak PiS. Nikt tak nie zdewastował naszej pozycji, gospodarki, prawa i interesów.

Eliza Michalik
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

20
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
gustawandrzejAndrzejechPredator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jerzy
Jerzy

No cóż, pażijom – uwidim. Nie trzeba długo czekać, za dwa i pół tygodnia będzie wiadomo, czy większość głosujących Polaków uważa Andrzeja Dudę i PiS za samo zło, czy tak przekonanych będzie mniejszość i wybory prezydenckie kolejny raz wygra Duda. I w jednym, i w drugim przypadku Michalikowa ma absolutną rację: PiS potwornie zaszkodził Polsce dogadanej z komuną przy okrągłym stole, Polsce lewacko – liberalnej, Polsce Michników, Lewandowskich, Tusków i Walterów. Mam nadzieję, że ta Polska Michalikowej sczeźnie w czasie drugiej kadencji PiS.

HerodAntypis
HerodAntypis

Próżne twe nadzieje. PiS to złoto głupców. Cieszy się pozornym bogactwem tylko ten, kto je głęboko zakopał. No i oczywiście cwaniak, który znalazł durnia, który dał się na to nabrać. Czar pryska przy wymianie na kesz.

greg
greg

1. Po polsku ten rusycyzm to ‚pożywiom-uwidim’, a skąd jest ta twoja wersja?
2. Zaszkodził L. Kaczyńskiemu i KK bo to oni, m. in. dogadywali się przy okrągłym stole (bez KK w ogóle nie doszłoby w 1989 r. do porozumienia i Okrągłego Stołu, a później do pokojowej zmiany ustroju). Potem jeszcze była Magdalenka z pijącym L. Kaczyńskim.
3. A ja mam nadzieję, że nie dożyję w pełni rozwiniętego twojego pislandu.

Jerzy
Jerzy

Dożyjesz, dożyjesz.

greg
greg

Na szczęście chyba jednak nie, bo jak ty tak piszesz, to tak nie będzie, gdyż twojego intelektu żadna ustawa jak dotąd nie przewiduje.

Jerzy
Jerzy

Ja też cię serdecznie pozdrawiam z wyrazami podziwu dla TWOJEGO intelektu

Marek
Marek

Nie bardzo rozumiem co masz do Polaków o poglądach lewicowych czy liberalnych? W czym Polska PiS jest lepsza od Polski PO, SLD czy PSL? Popierający PiS wyznają jedna zasadę „tylko wyznawca PiS może być prawdziwym polakiem” i to jest wasz największy problem. Potraficie tylko szczuć „na innych”. I nie ma znaczenia czym ta „inność ” się objawia, raz będzie ktoś o innym kolorze skóry, innym razem ktoś kto chodzi do innego kościoła albo nie chodzi wcale, albo ktoś kto jest gejem czy lesbijką. Przy okazji jeszcze lubicie dostawać prezenty i cieszycie się jak dzieci „dostając” do kieszeni pieniądze które wasz… Czytaj więcej »

ech
ech

Jerzy wziął i wdepnął w gówno (przepraszam za pisi język) – pomylił ekrany monitora z TVPiS kurwizji. Widać paski szkodzą. Ma wątpliwości więc wstąpił zasięgnąć języka opinii o swojej sekcie. Znaczy to, że nie jest pewien czy popieranie sekty jest dobre, również dla niego. Wizyta ta jest także wskazówką, że Jerzy nie dostał od PiSu żadnego intratnego stanowiska i jest na rozdrożu: popierać bo coś dadzą czy nie popierać bo jak upadną to czy następcy dadzą.

Marek
Marek

Kuriozalny artykuł. Czy obecna wizyta w USA jest też „szkodzeniem Polsce”?

greg
greg

Jak polski prezydent prowadzi swoją kampanię w obcym kraju i prosi o wsparcie jego aktualnego prezydenta ignorując przy tym tamtejsza opozycję, która pewno niedługo będzie rządzić, to nie jest szkodzenie Polsce ?
Przecież podobno już wstaliśmy z kolan ? To może teraz rezydent podpisując deklaracje z Trumpem dla odmiany już siedział ?

andrzej
andrzej

Po co mu to było?

HerodAntypis
HerodAntypis

PiS to wielki, zbiorowy demon dewastacji. Nie potrafi nic stworzyć choć porywa się na wielkie dzieła. Jest jak ogień – sprawca pozaru, jak woda – przyczyna powodzi. Wyłącznie niszczący. Aż dziwne, że odstąpili od zburzenia Pałacu Kultury.

Andrzej
Andrzej

Wytłumaczenie jest proste. PiS swoją formę rządów opiera na walce. Walce o wolność, walce o niepodległość, walce o równość (!!!) itd, itp. I to podoba się ludziom, którzy nie potrafią nic stworzyć, budować, włożyć trochę wysiłku w proces twórczy dla dobra innych. Walka jest prostsza, nie wymaga kreatywnego myślenia, tylko siły i determinacji, aby zniszczyć, zabić to, co stoi nam na drodze do celu. I PiS to robi… Walczy o swoje, zamiast budować dla wszystkich. Każdy rozsądny wie, że buduje się łatwiej współpracując. Samodzielnie nie zbudujemy domu, tylko szałas. Działalność obecnej władzy można porównać do zachowania kilku grup dzieci na… Czytaj więcej »

Predator
Predator

Ciekawe jak długo będziemy pozwalać tym debilom na takie destrukcyjne działania wobec naszego kraju.

Jerzy
Jerzy

Do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej, bo po prostu jest was tylko garstka. Wasze skowyty niczego nie zmienią, możecie sobie pozwalać albo nie pozwalać.

Andrzej
Andrzej

Może garstka, a może nie…?
Może masz Pan pojęcie o wartości liczb (ile to ~garstka, a ile miliony), a może nie…?
Może w Pana przypadku Kurski trafił na urodzajny grunt (ciemny lud), a może nie…?
Tyle pytań bez odpowiedzi…

Andrzej
Andrzej

Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, ale patrząc na niezgodne z prawem działania wyznawców sekty PiS, obawiam się, że skończy się to, na zamieszkach i rozruchach w całym kraju. Z ust ludzi popierających Dudę padają coraz częściej, coraz bardziej realne groźby zrobienia fizycznej krzywdy osobom, które nie uznają poglądów obecnej władzy. Już teraz dochodzi na wiecach Dudy do molestowania nieletnich, bicia, grożenia śmiercią za przyzwoleniem organizatorów wiecu i służb porządkowych. A ludziom to się nie podoba. Za to co się stanie, to PiS i tylko PiS będzie odpowiedzialny, nikt inny. I nie pomoże im milicja, WOT, prokuratura Ziobry i… Czytaj więcej »

Predator
Predator

A może pozwolić żeby zdemolowali ten kraj do końca, bo tacy jak p. Jerzy i jemu podobni nigdy nie zrozumią o co w tym wszystkim chodzi. A może p. Jerzy i jemu podobni to poprostu zakamóflowane komuchy, zobaczyli że powróciła partia z pierwszym sekretarzem i czerwone koryto jeszcze lepsze niż za czasów Gierka, to postanowili bronić tego jak niepodległości.

Jerzy
Jerzy

„zrozumią”, „zakamóflowane” – ROTFL!

gustaw
gustaw

Podpisuje się pod tym artykułem obiema rękami. Dodam, że PiS dewastuje Kraj nie od 2015 roku, tylko zaczął już tę dewastację w roku 2007, a więc 13 lat temu. Ta partia ma na celu utrzymać władzę za wszelką cenę i zgarnąć wszystkie możliwe pieniądze. Partia bez wartości i ideologii. To co obecnie widać to są resztki polskich rezerw finansowych, rozchwytywane przez członków partii Jarosława Kaczyńskiego. To jest ordynarne i jawne pranie pieniędzy. Na to idą te miliony na „fałszywe” maseczki, nieobecne respiratory, propagandę, fundacje itd. Olbrzymia część tego majątku jest już poza granicami Kraju. PiS to pompa ssąco tłocząca.