Nikt tak nie zaszkodził Polsce od 1989 roku jak PiS

Konflikt rządu ze służbami zaczyna ciążyć PiSowi

Partia Jarosława Kaczyńskiego nie dość, że niszczy Polskę od wewnątrz, to rujnuje jej pozycję międzynarodową.

Mówiąc, że to za rządów PO Rosja napadła na Ukrainę i sugerując, że za agresję Rosji winę ponosi ugrupowanie Rafała Trzaskowskiego, Andrzej Duda dał nieprawdopodobny prezent Rosji. Gdyby Kreml chciał, mógłby właściwie wydać oświadczenie, że wojnie na Ukrainie winna jest Polska – i nie mielibyśmy, jak się bronić. Bo skoro polski prezydent właśnie ogłosił to światu, to przecież musi to być prawda. I dla wszystkich gremiów międzynarodowych prawdą by to było. Jeśli nie faktyczną, to strategiczną – bo PiS bardzo mocno uderzył tym oświadczeniem w Polskę i dał wszystkim jej nieprzyjaciołom do ręki broń.

 

PiS i Andrzej Duda tak często używają słowa „patriotyzm”, że łatwo można przeoczyć, że są jednym z najmniej patriotycznych ugrupowań politycznych, jakie kiedykolwiek działały w Polsce. Szkodzą krajowi i psują jego interesy na tak wiele różnych sposobów, że podobnej ekipy na świecie ze świecą szukać. Nawet wielu dyktatorów, naruszając prawa obywateli swojego kraju, stara się przynajmniej, choć oczywiście czyni to dla propagandowych i egoistycznych celów, utrzymać dobre imię swojego kraju i mit jego potęgi za granicą. PiS nie robi nawet tego. Nie dość, że niszczy Polskę od wewnątrz, to rujnuje jej pozycję międzynarodową, podważa autorytet i likwiduje jakiekolwiek zdolności negocjacyjne i przetargowe, o ośmieszaniu nie wspominając.

Kto będzie chciał dogadywać się i liczyć z pajacem, jakim pod rządami PiS stała się Polska? Kto będzie liczył się i szanował niepoważnego partnera, którego czołowi politycy wygadują kłamstwa i jawne niedorzeczności? Kto będzie brał pod uwagę opinię kraju, poniżanego notorycznie przez własny rząd i własnego prezydenta? Kto zaufa takiemu krajowi i zaprosi go do jakiegokolwiek sojuszu, faktycznie, a nie tylko formalnie? Jak można, cytując słuszne słowa amerykańskiej ambasador, pomagać dbać o bezpieczeństwo krajowi, który sam nie dba o swoje bezpieczeństwo? Jak można nie pluć na kraj, który sam na siebie pluje?

Odpowiedzi na te pytania są dla Polski druzgocące. Nikt nie liczy się z takim krajem, nikt mu nie zaufa, nikt nie chce zawierać z nim sojuszy ani pomagać mu w utrzymaniu bezpieczeństwa.

 

Patriotyzm polega na lojalności wobec własnego państwa i dbaniu o jego interesy. Patriotyzm polityka to działanie, postawa, która zawsze na pierwszym miejscu stawia Ojczyznę, dobro i pomyślność jej obywateli.

Ktoś, kto szkodzi Polsce, poniża ją i ośmiesza, psując jej interesy i pozycję międzynarodową, nie jest patriotą. I dlatego uważam, że PiS nie jest partią patriotyczną. Przeciwnie – jest partią antypolską i antypatriotyczną. Nikt tak nie zaszkodził Polsce od 89 roku, jak PiS. Nikt tak nie zdewastował naszej pozycji, gospodarki, prawa i interesów.

Eliza Michalik
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy
Jerzy
24 czerwca 2020 21:52

No cóż, pażijom – uwidim. Nie trzeba długo czekać, za dwa i pół tygodnia będzie wiadomo, czy większość głosujących Polaków uważa Andrzeja Dudę i PiS za samo zło, czy tak przekonanych będzie mniejszość i wybory prezydenckie kolejny raz wygra Duda. I w jednym, i w drugim przypadku Michalikowa ma absolutną rację: PiS potwornie zaszkodził Polsce dogadanej z komuną przy okrągłym stole, Polsce lewacko – liberalnej, Polsce Michników, Lewandowskich, Tusków i Walterów. Mam nadzieję, że ta Polska Michalikowej sczeźnie w czasie drugiej kadencji PiS.

HerodAntypis
HerodAntypis
25 czerwca 2020 07:35
Reply to  Jerzy

Próżne twe nadzieje. PiS to złoto głupców. Cieszy się pozornym bogactwem tylko ten, kto je głęboko zakopał. No i oczywiście cwaniak, który znalazł durnia, który dał się na to nabrać. Czar pryska przy wymianie na kesz.

greg
greg
25 czerwca 2020 08:03
Reply to  Jerzy

1. Po polsku ten rusycyzm to 'pożywiom-uwidim', a skąd jest ta twoja wersja?
2. Zaszkodził L. Kaczyńskiemu i KK bo to oni, m. in. dogadywali się przy okrągłym stole (bez KK w ogóle nie doszłoby w 1989 r. do porozumienia i Okrągłego Stołu, a później do pokojowej zmiany ustroju). Potem jeszcze była Magdalenka z pijącym L. Kaczyńskim.
3. A ja mam nadzieję, że nie dożyję w pełni rozwiniętego twojego pislandu.

Jerzy
Jerzy
25 czerwca 2020 13:10
Reply to  greg

Dożyjesz, dożyjesz.

greg
greg
25 czerwca 2020 15:53
Reply to  Jerzy

Na szczęście chyba jednak nie, bo jak ty tak piszesz, to tak nie będzie, gdyż twojego intelektu żadna ustawa jak dotąd nie przewiduje.

Jerzy
Jerzy
29 czerwca 2020 13:53
Reply to  greg

Ja też cię serdecznie pozdrawiam z wyrazami podziwu dla TWOJEGO intelektu

Marek
Marek
25 czerwca 2020 08:37
Reply to  Jerzy

Nie bardzo rozumiem co masz do Polaków o poglądach lewicowych czy liberalnych? W czym Polska PiS jest lepsza od Polski PO, SLD czy PSL? Popierający PiS wyznają jedna zasadę „tylko wyznawca PiS może być prawdziwym polakiem” i to jest wasz największy problem. Potraficie tylko szczuć „na innych”. I nie ma znaczenia czym ta „inność ” się objawia, raz będzie ktoś o innym kolorze skóry, innym razem ktoś kto chodzi do innego kościoła albo nie chodzi wcale, albo ktoś kto jest gejem czy lesbijką. Przy okazji jeszcze lubicie dostawać prezenty i cieszycie się jak dzieci „dostając” do kieszeni pieniądze które wasz kochany rząd wyciągnął wam z drugiej kieszeni.Jak dzieci się cieszyliście gdy obniżono wiek emerytalny, nie zwracając przy tym uwagi że większość emerytów zostaje skazana na głodowe emerytury, a demografii nawet PiS nie oszuka. Nie chcecie widzieć ze pod hasłami o wolności tak naprawdę wam wolność zabierają,. Dla was świat jest prosty „kto nie z nami ten przeciw nam”. Szkoda że większość z Was kompletnie wyłącza myślenie słuchając papki propagandowej serwowanej wam w TVPiS,Dalej aktualne pozostaje „ciemny lud to kupi” i niestety kupuje.. PiS nie zaszkodził Michnikowi, Lewandowskiemu, Tuskowi czy Walterowi, oni nie odczuwają i nie odczują skutków inflacji, bezrobocia i deficytu budżetowego. To odczujemy my, a właściwie już odczuwamy. I własnie dlatego A.Duda powinien przegrać

ech
ech
25 czerwca 2020 14:11
Reply to  Jerzy

Jerzy wziął i wdepnął w gówno (przepraszam za pisi język) – pomylił ekrany monitora z TVPiS kurwizji. Widać paski szkodzą. Ma wątpliwości więc wstąpił zasięgnąć języka opinii o swojej sekcie. Znaczy to, że nie jest pewien czy popieranie sekty jest dobre, również dla niego. Wizyta ta jest także wskazówką, że Jerzy nie dostał od PiSu żadnego intratnego stanowiska i jest na rozdrożu: popierać bo coś dadzą czy nie popierać bo jak upadną to czy następcy dadzą.

Marek
Marek
24 czerwca 2020 22:17

Kuriozalny artykuł. Czy obecna wizyta w USA jest też „szkodzeniem Polsce”?

greg
greg
25 czerwca 2020 08:23
Reply to  Marek

Jak polski prezydent prowadzi swoją kampanię w obcym kraju i prosi o wsparcie jego aktualnego prezydenta ignorując przy tym tamtejsza opozycję, która pewno niedługo będzie rządzić, to nie jest szkodzenie Polsce ?
Przecież podobno już wstaliśmy z kolan ? To może teraz rezydent podpisując deklaracje z Trumpem dla odmiany już siedział ?

andrzej
andrzej
25 czerwca 2020 21:35
Reply to  Marek

Po co mu to było?

HerodAntypis
HerodAntypis
24 czerwca 2020 22:32

PiS to wielki, zbiorowy demon dewastacji. Nie potrafi nic stworzyć choć porywa się na wielkie dzieła. Jest jak ogień – sprawca pozaru, jak woda – przyczyna powodzi. Wyłącznie niszczący. Aż dziwne, że odstąpili od zburzenia Pałacu Kultury.

Andrzej
Andrzej
25 czerwca 2020 17:59
Reply to  HerodAntypis

Wytłumaczenie jest proste.
PiS swoją formę rządów opiera na walce. Walce o wolność, walce o niepodległość, walce o równość (!!!) itd, itp.
I to podoba się ludziom, którzy nie potrafią nic stworzyć, budować, włożyć trochę wysiłku w proces twórczy dla dobra innych.
Walka jest prostsza, nie wymaga kreatywnego myślenia, tylko siły i determinacji, aby zniszczyć, zabić to, co stoi nam na drodze do celu. I PiS to robi… Walczy o swoje, zamiast budować dla wszystkich.
Każdy rozsądny wie, że buduje się łatwiej współpracując. Samodzielnie nie zbudujemy domu, tylko szałas.
Działalność obecnej władzy można porównać do zachowania kilku grup dzieci na placu zabaw w przedszkolu.
Jedne siedzą w piaskownicy i budują zamek, inne bujają się na huśtawce, wszyscy się cieszą.
W pewnym momencie, podchodzi inna grupa, która uznaje zabawy tamtych za głupie (niegodne przedszkolaka) i spychają te z huśtawki oraz burzą zamek. Są zadowoleni, bo walcząc osiągnęli cel.
Nie wszyscy się jednak cieszą…

Predator
Predator
25 czerwca 2020 10:16

Ciekawe jak długo będziemy pozwalać tym debilom na takie destrukcyjne działania wobec naszego kraju.

Jerzy
Jerzy
25 czerwca 2020 13:03
Reply to  Predator

Do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej, bo po prostu jest was tylko garstka. Wasze skowyty niczego nie zmienią, możecie sobie pozwalać albo nie pozwalać.

Andrzej
Andrzej
25 czerwca 2020 17:16
Reply to  Jerzy

Może garstka, a może nie…?
Może masz Pan pojęcie o wartości liczb (ile to ~garstka, a ile miliony), a może nie…?
Może w Pana przypadku Kurski trafił na urodzajny grunt (ciemny lud), a może nie…?
Tyle pytań bez odpowiedzi…

Andrzej
Andrzej
25 czerwca 2020 17:06
Reply to  Predator

Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, ale patrząc na niezgodne z prawem działania wyznawców sekty PiS, obawiam się, że skończy się to, na zamieszkach i rozruchach w całym kraju.
Z ust ludzi popierających Dudę padają coraz częściej, coraz bardziej realne groźby zrobienia fizycznej krzywdy osobom, które nie uznają poglądów obecnej władzy.
Już teraz dochodzi na wiecach Dudy do molestowania nieletnich, bicia, grożenia śmiercią za przyzwoleniem organizatorów wiecu i służb porządkowych. A ludziom to się nie podoba.
Za to co się stanie, to PiS i tylko PiS będzie odpowiedzialny, nikt inny.
I nie pomoże im milicja, WOT, prokuratura Ziobry i inni.
Nie spacyfikują kilku milionów Polaków, którzy powiedzą „Mamy tego dość…”.
Bo nas nie jest tylko garstka jak wydaje się p. Jerzemu.

P.S. Dobrym przykładem jakie mogą być skutki reakcji społecznej na samowolkę władzy, są obecnie Stany.

Predator
Predator
26 czerwca 2020 10:13
Reply to  Andrzej

A może pozwolić żeby zdemolowali ten kraj do końca, bo tacy jak p. Jerzy i jemu podobni nigdy nie zrozumią o co w tym wszystkim chodzi. A może p. Jerzy i jemu podobni to poprostu zakamóflowane komuchy, zobaczyli że powróciła partia z pierwszym sekretarzem i czerwone koryto jeszcze lepsze niż za czasów Gierka, to postanowili bronić tego jak niepodległości.

Jerzy
Jerzy
29 czerwca 2020 13:56
Reply to  Predator

„zrozumią”, „zakamóflowane” – ROTFL!

gustaw
gustaw
26 czerwca 2020 12:57

Podpisuje się pod tym artykułem obiema rękami. Dodam, że PiS dewastuje Kraj nie od 2015 roku, tylko zaczął już tę dewastację w roku 2007, a więc 13 lat temu. Ta partia ma na celu utrzymać władzę za wszelką cenę i zgarnąć wszystkie możliwe pieniądze. Partia bez wartości i ideologii. To co obecnie widać to są resztki polskich rezerw finansowych, rozchwytywane przez członków partii Jarosława Kaczyńskiego. To jest ordynarne i jawne pranie pieniędzy. Na to idą te miliony na „fałszywe” maseczki, nieobecne respiratory, propagandę, fundacje itd. Olbrzymia część tego majątku jest już poza granicami Kraju. PiS to pompa ssąco tłocząca.