Nitras do Kaczyńskiego: „Naprawdę pan uważa, że to demokratyczny kraj, to, do czego pan doprowadził?”

Nitras do Kaczyńskiego: „Naprawdę pan uważa, że to demokratyczny kraj, to, do czego pan doprowadził?”

– „Wie pan co, ja mam taką propozycję, jakby pan następną ustawą zmienił, że od teraz Polska nazywa się Polska Rzeczpospolita Ludowa. Bo to w tym kierunku idzie. Co pan na to? Czekam na odpowiedź” – mówił do Jarosława Kaczyńskiego poseł KO Sławomir Nitras. W środku nocy w Sejmie pojawiły się poprawki PiS, zmieniające – wbrew Konstytucji – ordynację wyborczą.

 

Prezes PiS oczywiście nie odpowiedział. Odezwała się za to marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która zaczęła upominać posła KO.

„To niech mnie pani upomina. Tylko niech pani ma świadomość, że ja jestem posłem wybranym na Sejm. A wy robicie tutaj z tego Sejmu cyrk. Zmieniamy Kodeks wyborczy i słowa „Kodeks wyborczy” nie ma. Tak nie można pracować w Sejmie– mówił podniesionym głosem Nitras. Nie miał bowiem dostępu do mikrofonu.

 

„Naprawdę pan uważa, że to jest wolny kraj, normalny, demokratyczny kraj, to, do czego pan doprowadził?” – pytał Nitras, zwracając się w stronę Kaczyńskiego. I znowu odpowiedziała mu Witek, stwierdzając, że poseł KO „narusza powagę Sejmu”. Groziła też Nitrasowi wykluczeniem z obrad.

PIS w nocy przeforsował – w ramach tzw. tarczy antykryzysowej – zmiany w Kodeksie wyborczym. Wprowadził m.in. korespondencyjne głosowanie dla osób po 60 roku życia oraz tych, którzy 10 maja będą przebywać w kwarantannie.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
7 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MajaObserwatorKosDarkaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Goool
Goool

Niestety nie tylko PiS ale i KO

Darka
Darka

Teraz pretensje do KO, a gdy przestrzegała przed przyjęciem głosowania „tabletem”, to co głosiła lewica i PSL. „To bardzo dobry sposób, po co narażać posłów”. I co ???? Trzeba było ich słuchać, a nie dawać się rozgrywać jak dzieci. Teraz pisiory będą mogły uchwalić wszystko, nie będzie już liczyła się obecność na posiedzeniach Sejmu. Tablet załatwi wszystko. Boję się żyć w takim kraju,

Goool
Goool

Ja nie podkreślam udziału KO w głosowaniu aby wybielić PiS. Po prostu nie rozumiem, jak można głosować za całością ustawy jak znajduje się w niej taki zapis?

Maciek123454321
Maciek123454321

Wyborów nie będzie, bo wszystko wskazuje na to, że kraj pogrąży się w żałobie. Zwracam Państwu uwagę, że koronawirus szaleje we Włoszech nie na Sycylii, nie na Sardynii, nie w Kalabrii, które uchodzą za najbiedniejsze regiony Włoch, a na północy – w regionach najgęściej zaludnionych i o najwyższym standardzie życia. Czy przy tej zapaści służby zdrowia mamy szansę uniknąć najgorszego scenariusza? Mam duże wątpliwości. Jedyne, co nas jeszcze ratuje, to dyscyplina społeczna i powszechny strach. Ktoś wreszcie powinien w twarz rzucić Kaczyńskiemu, że jest zbrodniarzem. Jeszcze raz powtórzę, że z całego serca życzę temu bydlakowi, żeby też złapał koronawirusa, bo… Czytaj więcej »

Goool
Goool

Nie ma żadnej dyscypliny. Pracuję w castoramie. Kobiety w ciąży po żarówki przychodzą. Źle to widzę.

Maciek123454321
Maciek123454321

I tak wszyscy wiedzą, że kochasz tego bydlaka Kaczyńskiego, trollu.

Kos
Kos

Czasem przychodzilo mi do glowy, ze dobrze byloby gdyby zyl dlugo i cierpial patrzac jak jego ukochana partia odchodzi w haniebny niebyt I wali sie to wszystko, co tak metodycznie zbudowal. Ale nie dzis. Koronawirus, dzis jest leprzym wyjsciem. Im szybciej, tym lepiej. A jeszcze lepszym flesh eating bacteria.

Obserwator
Obserwator

Podobno nie należy życzyć komuś śmierci ale w szczególnych sytuacjach trzeba powiedzieć- „śmierć wrogom Ojczyzny”! więc przyłączam się do życzeń.

Maja
Maja

Ja również. A Kaczyński nigdy nie był demokratą, odkąd pamięteł, był politycznym bandytą – jątrzył, szczuł i knuł. Nigdy nic dobrego nie zrobił, za to wiele złego. Niewątpliwie jest to wróg Ojczyzny