Nitras porównał PiS do komunistów i zagroził: „Na taczkach was wywieziemy”

Nitras porównał PiS do komunistów i zagroził: „Na taczkach was wywieziemy”

Wczoraj Sejm przyjął uchwałę o wsparciu polskiego rządu w negocjacjach z UE.

Uchwałę poparło 236 posłów; przeciw było 209; jeden się wstrzymał.

Zanim uchwała została przegłosowana w parlamencie rozgorzała ostra debata. Przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy próbowali przekonać opozycję do tego, że w tym przypadku powinna wesprzeć rząd i poprzeć Mateusza Morawieckiego.

Michał Wójcik (Solidarna Polska) grał na emocjach, mówiąc, że nasze władze kierują się patriotyzmem oraz myślą politycznie „wiele lat do przodu”.

Hurranacjonalistyczna i eurosceptyczna retoryka polityków obozu prawicowego opadła dopiero po miażdżącym dla nich wystąpieniu Sławomira Nitrasa (KO). Parlamentarzysta wzywał PiS-owców do tego by się „opamiętali” i powiedział im, że „niczym nie różnią się od komunistycznych kacyków”.

Ostre słowa Nitrasa wywołały kontrę wicemarszałek Małgorzaty Gosiewskiej z PiS. „Proszę ważyć język” – powiedziała do przemawiającego posła opozycji.

Nitras, nie zważając na uwagi ze strony Gosiewskiej, kontynuował swoją tyradę. Zasugerował, że decydenci PiS podejmują decyzję „w szaleństwie” i zagroził im:

Jeżeli podniesiecie rękę na obecność Polski w Unii Europejskiej to na taczkach was wywieziemy i historia was oceni jak Cyrankiewicza”.

Głosowanie, choć przegrane dla opozycji, dzięki wystąpieniu Nitrasa, z pewnością zostanie na długo zapamiętane przez demokratycznie nastawionych Polaków.

Zostań patronem KODUJ24.PL

nt

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Shaq
Shaq
20 listopada 2020 08:04

Pochód drani trwa. Szkoda Polski, bo przecież UE poradzi sobie bez nas bez problemu. Dzięki PiS zmierzamy w stronę strefy wpływów Rosji.

marian
marian
20 listopada 2020 08:04

Właśnie tacy posłowie są nam potrzebni. Teraz jest odpowiedni czas aby w sejmie zrobić rozpierduchę, a powinni zrobić to posłowie. Jeżeli będą tylko gadać to druga strona nadal będzie mieć ich i nas w dupie. Oni boją się jedynie „mordobicia”

Zwinka
Zwinka
20 listopada 2020 13:38

Język Gosiewskiej oceniam na jakieś 0, 75 kg.

Zwinka
Zwinka
20 listopada 2020 13:39

I nie gadać o tym, tylko wywieźć.