Nitras pozywa marszałka Sejmu o uporczywe nękanie i zastraszanie oraz stosowania przemocy psychicznej

Nitras do Kaczyńskiego: „Naprawdę pan uważa, że to demokratyczny kraj, to, do czego pan doprowadził?”

Zapowiada się bardzo ciekawy i precedensowy proces. Pierwsza rozprawa w sprawie wytoczonej marszałkowi Sejmu przez posła Sławomira Nitrasa odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

 

Pozew złożony przez „najczęściej karanego posła VIII kadencji” dotyczy mobbingu, czyli (jak podaje Wikipedia) prześladowania, uporczywego nękania i zastraszania, stosowania przemocy psychicznej wobec podwładnego lub współpracownika w miejscu pracy.

Poseł Nitras twierdzi, że pracodawca, a więc w tym wypadku marszałek Sejmu, uniemożliwiania mu wykonywanie obowiązków poprzez między innymi wyłączanie mikrofonu i przerywanie wystąpień z mównicy. Na to nakłada się także zakaz wyjazdów zagranicznych. Podobno „Pozew” jest w posiadaniu „przynajmniej kilka pism na których widnieją dopiski marszałka Sejmu, że zgadza się na kształt delegacji poselskiej, ale bez posła Nitrasa.”

 

Trudno dziwić się, że cierpliwość szczecińskiego posła się wyczerpała, bowiem został właśnie ukarany po raz szósty w trakcie kończącej się kadencji. Tym razem karę na niepokornego posła nałożyła następczyni „słynnego z przelotów” marszałka Kuchcińskiego – Elżbieta Witek.

„Nie wiem, za co zostałem ukarany. Może pani zapytać o to marszałek Witek, bo to ona zdecydowała o tym. Ja po prostu nie wiem. Ja się o karach dowiaduję z pism, które zazwyczaj przychodzą do mnie dwa-trzy tygodnie po wymierzeniu kary. Na razie wiem, że została wymierzona. Szczegółów dowiem się zapewne już w nowej kadencji” – powiedział Nitas dziennikarce „Newsweeka.

Sprawa będzie więc szalenie interesująca i przełomowa. W końcu może dowiemy się, jak w praktyce funkcjonuje tak często powtarzana, szczególnie przez Zbigniewa Ziobrę, maksyma „nie ma świętych krów, wszyscy są równi wobec prawa”.

/as/

źródło: Newsweek

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
KasiaElaWandaAlinaIJanusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Teo
Teo

Poseł Nitras ma rację. Dobrze robi. mam nadzieję, że wygra.

Wanda
Wanda

Słusznie,….. STOP !!!!!! takim praktykom !!!!
Mam ogromne przekonanie o wygranej sprawie przez Pana Nitrasa, czego mu z całego serca życzę.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Nareszcie! Szczerze życzę powodzenia!

Kazimiera
Kazimiera

Trzymam kciuki za wygraną posła

Leszek
Leszek

Powodzenia

Mira
Mira

Panie pośle kochany ! Szacunek !

Janusz
Janusz

P.pośle popieramy pana,nich pan nie odpuszcza tej sekcie.

AlinaI
AlinaI

A czym się różni Marszałek Witek od Marszałka Kuchcińskiego ?tylko tym,iż jest kobietą i tyle po za tym niczym .Nie wykonała wyroku Sądu Administracyjnego,nie odwołała skompromitowanych urzędników sejmowych.którzy jawnie kłamali w sprawie lotów Kuchcińskiego,odwołała 3-ch wiceprezesów NIKU i powołała szybko w nocy nie zgodnie z prawem jedną zastępczynię i to jeszcze na wniosek skompromitowanego Banasia.Więc standardy takie same,różnicy żadnej tylko w płci i to wszstko.

Ela
Ela

Popieram pana pozew. ,czas coś zrobić z tym zachowaniem się marszałków to już jest kpina z parlamentu.

Kasia
Kasia

Trzymam kciuki!