Niższy czynsz w galeriach handlowych? „Łatwo pomagać za cudze pieniądze”

Niższy czynsz w galeriach handlowych? "Łatwo pomagać za cudze pieniądze"

Do Sejmu ma trafić projekt ustawy, autorstwa rządu, o obniżeniu czynszów dla najemców w galeriach handlowych. Projekt zakłada, że właściciele galerii będą musieli potraktować swoich najemców znacznie łagodniej niż do tej pory.

 

W efekcie powstanie najprawdopodobniej sytuacja, która jednej stronie przysporzy radości a drugiej wyłącznie problemów. Konkrety proponowanego rozwiązania przedstawiają się następująco: „od połowy marca do końca trwania stanu pandemii czynsz ma być obniżony o 80 procent”.

Po zakończeniu pandemii koszty wynajmu poszczególnych lokali mają być obniżone o 50 proc. Taki stan ma trwać przez 3 miesiące – czytamy na rmf24.pl

Do rządowego pomysłu odniósł się w ostrych słowach Krzysztof Poznański z Polskiej Rady Centrów Handlowych: „Bardzo łatwo jest rozdawać cudze pieniądze, bardzo łatwo jest pomagać innym za cudze pieniądze”.

 

Chodzi o to, że „rządową pomoc” sfinansują właściciele galerii, którzy ewentualnej rekompensaty raczej nie otrzymają. Oto model gospodarczy państwa PiS. Czy to oznacza, że uprawiane bez ograniczeń polityczne rozdawnictwo wydrenowało skarbczyk do dna?

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

/as/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
22 kwietnia 2021 20:38

Właścicielowi galerii handlowej bardziej będzie się opłacało sprzedać działkę na której galerię wybudowano niż dotować najemców.

antyuzurpator
antyuzurpator
23 kwietnia 2021 12:24
Reply to  smętek

I o to właśnie chodzi. Różne obajtki chętnie kupią, za grosze oczywiście.

Chermes
Chermes
23 kwietnia 2021 03:58

Ja też mam pomysł:
A gdyby tak, na czas trwania pandemii, odebrać premie i obniżyć pensje posłom i senatorom o 80%, przeznaczając zaoszczędzone w ten sposób pieniądze na rekompensaty dla właścicieli galerii?

ech
ech
23 kwietnia 2021 07:45
Reply to  Chermes

W punkt, takie to Sasinowo-Suskie prawo.