No, panie Duda, czas się bać

TikTok już nie jest ukochaną zabawką Andrzeja Dudy

Mamy kolejny sondaż. Tym razem IBRIS-u dla WP.

Ciekawie rozłożyły się głosy w I turze. Swoje notowania poprawił Kosiniak- Kamysz, który prześcignął Krzysztofa Bosaka, spychając go na piątą pozycję. Na Andrzeja Dudę zagłosowałoby  41% respondentów, Rafała Trzaskowskiego 27,1%, Szymona Hołownię 8,9%. Władysława Kosiniaka-Kamysza 7,3%., Krzysztofa Bosaka 5,6% i na Roberta Biedronia 4,2%.

 

Chociaż w I turze Duda wciąż dzierży zwycięstwo, to jednak ten sondaż nie jest dla niego korzystny. Jeszcze niedawno był on niekwestionowanym liderem II tury, a dzisiaj może już czuć na plecach oddech goniącego go Rafała Trzaskowskiego. Na Dudę chce zagłosować 45,6% respondentów, ale na kandydata PO już 45,5%.

Ciekawie rozkładają się głosy tych, którzy w I turze postawią na innych kandydatów. Okazuje się, że w zdecydowanej większości ci, stawiający na Kosiniaka- Kamysza, Roberta Biedronia czy Szymona Hołownię, poprą w II turze Trzaskowskiego. Nawet 43% popierających Krzysztofa Bosaka, gdy przyjdzie co do czego, staną przeciwko Dudzie.

 

Z kolei Duda może liczyć na raptem  9 % wyborców Kosiniaka-Kamysza, 7% wyborców Hołowni, 23 proc. wyborców Bosaka. Natomiast nie ma nawet szans, by poparł go ktokolwiek z elektoratu Lewicy.

Tak naprawdę wydaje się, że o wygranej zadecydują tzw. niezdecydowani czyli ci, którzy wciąż jeszcze nie wiedzą, na kogo ostatecznie postawią. To dzisiaj aż 5,4%  i jak widać, to właśnie o ich głosy ostro musi Duda i Trzaskowski powalczyć.

Tak więc, Panowie do boju, bo czasu jest już niewiele.

Tamara Olszewska

(Źródło: wp.pl)

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ZwinkaZbyszekJoannaJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Pani Tamaro, właśnie o tej walce o głosy niezdecydowanych czytałam ostatnio długi felieton autorstwa Ludwika Dorna, znanego szerzej jako „trzeci bliźniak”. Felieton trudny w lekturze, ale bardzo interesujący. Gorąco polecam – lektura obowiązkowa przed głosowaniem, bardzo pomocna w podjęciu decyzji.

Joanna
Joanna

Biedron nie poprze Trzaskowskiego. Czy to znaczy że w drugiej turze będzie głosował na Dudę?

Zwinka
Zwinka

Biedroń zaczyna bredzić.

Zbyszek
Zbyszek

Deklaruję, że skoro ten Duda się boi to ja podam jemu pomocną dłoń jak będzie złaził że stołka.