No proszę! Szykuje nam się nowy projekt rządu, czyli „Zdrowie Plus”

No proszę! Szykuje nam się nowy projekt rządu, czyli „Zdrowie Plus”

Jak zapowiada Ministerstwo Zdrowia już wiosną ruszy wielka machina pomysłów, które mają poprawić stan w Służbie Zdrowia.

 

W niej m. in. specjalne bony na diagnostykę osób powyżej 40-tego roku życia.

Jak tłumaczy rzecznik resortu w stacji TV Republika, Wojciech Andrusiewicz, „Ma on polegać na szeregu badań ukierunkowanych na pacjentów 40 plus, żeby każdy z nas po covidzie mógł dokładnie zweryfikować stan swojego zdrowia – wszystkie wskaźniki, które są dość istotne przy szeregu chorób, w tym m.in. nowotworowych, cukrzycowych czy kardiologicznych, tak, żeby ta pierwsza diagnostyka była dokładnie zaplanowana przez państwo. Będzie to coś na zasadzie bonu, który każdy będzie mógł wykorzystać w diagnostyce. Zależy nam na tym, żeby na postawie tej pierwszej diagnozy można było podjąć dalsze leczenie”.

Mają też zostać zlikwidowane kolejki do lekarzy, choć tutaj pan rzecznik nabiera wody w usta i nie chce ujawnić szczegółów.

 

Oczywiście, wszystko zależy od sytuacji z Covid-19. Jeśli nam ten wirus nieco odpuści, wówczas Ministerstwo Zdrowia ostro weźmie się do roboty i wprowadzi niezwłocznie swój plan w życie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Tak więc drodzy Rodacy! Uzbrójmy się w cierpliwość i ogromne pokłady wiary. Może chociaż ten projekt Zjednoczonej Prawicy wyjdzie?

Tamara Olszewska

Źródło: se.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
27 stycznia 2021 11:48

Niestety jestem marnej wiary. Ten kolejny krzykliwy program z + skończy tak samo jak inne . czyli będzie dużo krzyku a efektów …… Oczywiście propaganda będzie udowadniać ze za rządów PiS stan zdrowia Polaków jest taki że ho! ho!. I będziemy żyć po 120 lat. Jeżeli nie potrafiono zorganizować prostego programu masowych szczepień, ustawiają w kolejkach na mrozie tysiące osób przeważnie w wieku 70-80 lat to co będzie jak wszystkich powyżej 40 będzie się wysyłać na badania? Odpowiedź jest prosta to będzie dla ochrony zdrowia armagedon większy jak covid i szczepienia razem wzięte.

Czytelnik
Czytelnik
27 stycznia 2021 11:53

Niech ci ludzie od mojego zdrowia trzymają się z daleka.

Zwinka
Zwinka
27 stycznia 2021 13:15

„…wiosną ruszy wielka machina pomysłów,” I zapewne nowa lista płac. Otwarte dzioby czekają.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
27 stycznia 2021 14:12

Mam jeden uniwersalny pomysł: odsunąć PiSomatołków od władzy.

Tomek
Tomek
27 stycznia 2021 22:50

A na badanie pojedziemy autem elektrycznym od premiera Morawieckiego !