Nominatka Ziobry znowu zablokowała zgromadzenie sędziów

Nominatka Ziobry chce dyscyplinarki dla sędziego Żurka?

Krakowscy sędziowie po raz kolejny nie mogli obradować w cywilizowanych warunkach i spotkali się na… korytarzu. Mianowana bowiem przez Zbigniewa Ziobrę prezes Sądu Okręgowego Dagmara Pawełczyk-Woicka w ostatniej chwili odwołała Zgromadzenie Sędziów.

Oficjalny powód to pismo prezesa Sądu Apelacyjnego. – „To tylko pretekst, zwłaszcza że to nie pierwszy przypadek. Do podobnej sytuacji doszło miesiąc temu – wtedy prezes też odwołała zgromadzenie w ostatniej chwili” – powiedział „GW” Dariusz Mazur ze Stowarzyszenia Sędziów „Themis”.

Sędziowie zamierzali podjąć uchwałę, wzywającą nominatkę Ziobry do ustąpienia z funkcji prezes Sądu Okręgowego. Chcieli też podjąć uchwały, odnoszące się też do działań nowej Krajowej Rady Sądownictwa, wybranej głosami PiS i Kukiz’15. Mieli też wybrać kandydatów na rzecznika dyscyplinarnego.

„Odwoływanie Zgromadzeń w przeddzień ich terminów i bez istotnych powodów stanowi nie tylko przejaw złej organizacji pracy, braku umiejętności zarządzania sądem i lekceważenia sędziów oraz organów samorządu sędziowskiego, ale prowadzi także do obstrukcji toczących się postępowań” – napisali krakowscy sędziowie w wydanym dziś oświadczeniu. Kolejne Zgromadzenie Przedstawicieli Sędziów Okręgu Krakowskiego jest wyznaczone na 22 czerwca 2018 roku. Sędziowie wezwali jednak Pawełczyk-Woicką do zwołania go wcześniej.

bt

Źródło: wyborcza.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
gboorantyuzurpatorMirandaZgredzinkaWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Co ci ludzie mają w głowach? Dwa lata będzie nielubianym prezesem i resztę życia spędzi wstydząc się za to.

Waldemar
Waldemar

Warto zapamietać to nazwisko. Tak samo jak sędziego, aktualnie już prezesa Sądu Okręgowego w Suwałkach, Jacka Sowula. Na tych ludzi władza może zawsze liczyć

Miranda
Miranda

Dagmara Pawełczyk Woicka , Jacek Sowul to sędziowie stanu pisowskiego.

Zgredzinka
Zgredzinka

Po rysach twarzy tej kobiety widać, że ma podły charakter.
Nie wiem jak to jest, ale zarówno głupota, jak i wredność, zaraz odmalowują się na facjacie.
Spojrzysz i wiesz. Nie potrzeba do tego nawet akustyki. Ale jak jeszcze do tego dojdą wrzaskliwe odgłosy wydawane przez, dajmy na to, nową panią prezes TK mgr. Julcię Przyłębską, to już nie masz żadnych złudzeń … prymityw,

gboor
gboor

E.T. wants home 😀

antyuzurpator
antyuzurpator

Ci pisowscy sędziowie nadają sie tylko do SS (Sądów Sołeckich – żeby nie było, że propaguję hitleryzm). Sędzią jest się przez całe życie (w tym wypadku: niestety), więc po odsunięciu pislamu od władzy powinniśmy wyszukać zupełnie wyludnione i opuszczone wsie, np. w Bieszczadach czy innych puszczach i bagniskach, i utworzyć w nich Sądy Sołeckie. Do nich powinni być oddelegowani sędziowie, którzy sprzedali się obecnej władzy. Można pójść za ciosem i utworzyć prokuratury sołeckie dla partyjnych prokuratorów. Jedni i drudzy będą tam mieli duuuużo czasu na rozmyślanie nad sobą. Pensje – proporcjonalne do liczby mieszkańców w ich rejonie – niech zbierają… Czytaj więcej »