Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka! Rydzyk stanie przed sądem

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka! Rydzyk stanie przed sądem

Tadeusz Rydzyk stanie przed sądem, w procesie karnym, wraz z całym zarządem Lux Veritatis. Sprawa ma już sygnaturę.

Najważniejsze, że akt oskarżenia trafił do sądu w czerwcu 2020 r. Postępowanie zostało już zarejestrowane pod sygnaturą akt III K 555/20 w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

 

Tadeusz Rydzyk wraz z pozostałymi członkami zarządu fundacji Lux Veritatis staną przed sądem w procesie karnym. Subsydiarny akt oskarżenia wniosła Sieć Obywatelska Watchdog Polska, która od 2016 r. informuje o licznych, w tym państwowych, źródłach finansowania toruńskiego redemptorysty.

To kolejna odsłona ciągnących się od pięciu lat starań o udostępnienie danych na temat finansów fundacji o. Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis.

Władze Lux Veritatis od kilku lat nie chcą opublikować pełnych sprawozdań na temat jej finansowania, choć mają taki obowiązek.

 

W sierpniu 2020 r. Watchdog Polska poinformowała, że prokuratura postanowiła wziąć w obronę fundację Rydzyka, choć nie była już stroną w sprawie. W aktach sprawy znajduje się też pismo prokuratury w sprawie umorzenia postepowania.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Internauci skomentowali:

„Między innymi przez tego FARYZEUSZA znienawidziłem KOŚCIOŁ.Oby szczezł marnie z tymi JUDASZOWYMI milionami”, „Czas wyciągnąć wtyczkę Tadeuszowi”,”Bottom of Form

Przecież to chodzi o szmal i władzę, więc można napluć społeczeństwu w twarz. Zresztą ” ciemny lud” i tak tego nie zrozumie, bo przecież trzeba by mieć rozum…”,”Brawo powstaly z kolan suweren. Tak właśnie dziala bolszewizm”.

OE

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
18 lutego 2021 08:35

Sam z własnej woli się nie stawi, a pisowska policja nie otrzyma rozkazu na doprowadzenie. Setki lekarzy o niepokalanym sumieniu będzie mu wystawiać najdziwniejsze zwolnienia. Jedynym wyjściem wydaje się obywatelskie doprowadzenie parcha do sądu.

ech
ech
18 lutego 2021 08:35

Bójcie się Boga, co za diabelskie pomysły, szatańskie działania, – za branie brudnych pieniędzy i ich w święconej wodzie prania! Nie pomogą tańce, hulanka, swawola ni wody gorące termalne, trzeba stanąć przed obliczem ZERO i odpowiadać na zarzuty formalnie.

druh Marek
druh Marek
18 lutego 2021 11:06

Jak prokurator Ziobro ma stawiać zarzuty oszustowi z Torunia, skoro kłania mu się w pas i wygłasza peany o jego dobroci, skromności i oddaniu wiernym??

Antykaczor
Antykaczor
18 lutego 2021 11:38

Bajki z mchu i paproci. Dla ludu pracującego miast i wsi. Wierzy ktoś w sprawiedliwość? I w prawo?

Luklinski /Spine Specialist
Luklinski /Spine Specialist
18 lutego 2021 15:30
Reply to  Antykaczor

prawo polskie NIE istnieje !

Zwinka
Zwinka
18 lutego 2021 14:47

Zerowa maszyna losująca wylosuje, ma się rozumieć całkowicie losowo, właściwy skład sędziowski i po problemie.

Krystyna
Krystyna
18 lutego 2021 20:46

Nie wierzę,że dopóki rządzi PiS i Ziobro jakiś Sąd osądzi złodziejstwa Rydzyka.

kazimierz
kazimierz
19 lutego 2021 15:32

nawet gdyby dostał wyrok to prezydent w cuglach juz ma przygotowane ułaskawienie i odszkodowanie idące wmilionach