Nowa KRS posługuje się listą sędziów, którzy „nadawali na Polskę w Brukseli”

Przesłuchania w KRS ujawniły skrywane żale i nowe podejście do prawa

– „Członkowie Krajowej Rady Sądownictwa mają listę sędziów „nadających na Polskę w Brukseli” i zdjęcia sędziów stojących ze świeczką przed SN i Sejmem. „Nie po to była reforma, żeby takie osoby najbezczelniej składały teraz zgłoszenia” – mówi Krystyna Pawłowicz” – napisał na twitterze Tomasz Skory z RMF FM. Powołana głosami PiS i Kukiz’15 nowa KRS zajmowała się dziś rekomendowaniem prezydentowi powołania sędziów na stanowiska w różnych sądach.

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz zawrzała „świętym oburzeniem” przy kandydaturze Marty Kożuchowskiej-Warywody na sędzię WSA. – „Rzecz jest w tym, że pani Marta Kożuchowska-Warywoda jest na liście osób, które jeździły do Brukseli nadawać na Polskę. Po prostu jest silnie zaangażowana politycznie. Na zdjęciach stoi ze świeczką koło pana sędziego Żurka i wzywa razem z nim tam… stoją razem, ze świeczkami, i przed sądem, i przed Sejmem. I po prostu prowadzi działalność polityczną czystej wody. I to jest pani sędzia zdaje się, która uniewinniła… a nie, to nie ta… W każdym razie to jest ta pani sędzia skrajnie politycznie zaangażowana, nie ukrywa tego, w delegacje do Brukseli jeździła” – mówiła Pawłowicz podniesionym głosem, prawie się jąkając.

https://twitter.com/MalaEmiEmi/status/1017050009538265094

Na dowód tego oświadczyła, że ma dokument – jak to określiła: „wejściówkę do Brukseli” – czyli listę sędziów, którzy w marcu tego roku byli w Parlamencie Europejskim. Spotkali się tam m.in. z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem i sędziami Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. Lista – na polecenie obecnego szefa KRS Leszka Mazura – została skserowana i przekazana pozostałym członkom Rady.

https://twitter.com/MalaEmiEmi/status/968075453381709825

– „Pani poseł @KrystPawlowicz proszę sprawdzić, czy jestem na tej waszej liście, nie chciałbym, żeby mnie na niej zabrakło” – napisał sędzia Bartłomiej Przymusiński, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Po krótkiej chwili okazało się, że na rzeczonej liście widnieje także jego nazwisko.

https://twitter.com/bprzymusinski/status/1017049367239385089

„To się w głowie nie mieści. Członkowie tego grona wyzbyli się już nawet podstawowych pozorów działania w realizacji celów KRS. Hańba”; – „Przed nami świetlana przyszłość! Sądami rządzi Zbigniew Ziobro, KRS-em Pawłowicz. To nie państwo, to kpina”; – „Ta Bruksela to stolica jakiegoś naszego największego wroga, czy jak? To, że sędzia Żurek największym wrogiem jest to już wiem. Tragedia to wszystko. Wolałbym obejrzeć grupę sześciolatków w przedszkolu. Bardziej to kształcące” – komentowali internauci.

bt

Źródło: RMF FM, Twitter

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
TankredWaldemarmagdalenaPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Materiał z tego posiedzenia należałoby przesłać do Komisji Europejskiej. To dowód na całkowite upolitycznienie KRS i czystki w polskich sądach.

magdalena
magdalena

Witamy w PRL-BIS czyli PiS.

Waldemar
Waldemar

Przypomniała mi się Komisja Weryfikacyjna z 1982 roku. Tyle że w mojej zasiadał pułkownik-emeryt w polówce, a nie posłanka.

Tankred
Tankred

Powinno się tych denuncjatorów pozbawić pełnienia urzędu sędziego dozgonnie. To jest służba publiczna, dla społeczeństwa, a nie towarzystwo wzajemnej adoracji i partykularnych interesów.