Nowa partia ze starymi pomysłami i sloganami

Nowa partia ze starymi pomysłami i sloganami

Adam Bielan obiecał i dotrzymał słowa. Powołała do życia Partię Republikańską i właśnie wczoraj odbył się jej pierwszy zjazd.

Powołujemy Partię Republikańską jako reprezentację obywateli, którym bliska jest idea wolności; idea wolności indywidualnej, narodowej, a także wrażliwej społecznie wolności gospodarczej”.

Oczywiście, Bielan potwierdził, że jego partia będzie stanowić trwały i lojalny element Zjednoczonej Prawicy, oparta będzie na wartościach chrześcijańskich i podkreślił, że „tradycją jest również nasz język, wiara, kultura i nasze miejsce w tej części Europy. Odwołujemy się do powyższych wartości, ponieważ stanowią one fundament państwa polskiego. Z tego wynika nasza tożsamość, ale i zobowiązania. Jesteśmy dumni z wielowiekowych osiągnięć naszego narodu i pragniemy przekazać naszym dzieciom Polskę niezależną, scaloną, nowoczesną i dostatnią”.

Zwrócił się też do Rodzin, przedsiębiorców, producentów, zapraszając do poparcia, obiecał wsparcie służby zdrowia, pracę nad odpolitycznieniem samorządów, które powinny być skoncentrowane na współpracy z rządem, a jeśli chodzi o miejsce Polski w świecie, to „jesteśmy orędownikami adekwatnej do potencjału społeczno-gospodarczego pozycji Polski w UE. Naszym kierunkiem politycznym była i pozostaje Europa ojczyzn”.

Na zjeździe pojawił się też Jarosław Kaczyński, pokazując tym, że z Gowinem mu już zupełnie nie po drodze. Teraz stawia na Bielana, bo to jedyna gwarancja powodzenia jego polityki. A jak uda mu się przejąć Porozumienie, to już w ogóle prezes będzie szczęśliwy, bo służących na czterech łapkach politycznych piesków nigdy nie za wiele.

Internautów bardziej od przemówienia Kaczyńskiego, które niczym nie różniło się od tych, dotychczasowych, zainteresowały jego buty. Ponoć prezes się pomylił i założył dwa różne. Jeśli tak się stało faktycznie, to można zastanowić się nad kondycją umysłową 72-latka.

Zastanawiam się, czy być miłą i życzyć Bielanowi powodzenia…i chyba jednak tego nie zrobię. Jego wizja Polski zupełnie różni się od mojej, a pod krągłymi słówkami ukrywają się działania prowadzące nas ku Polsce autorytarnej o charakterze ostro wyznaniowym. Polsce dla wybranych. Polsce schizofrenicznej.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tamara Olszewska

Źródło: radiozet.pl/polsatnews.pl/tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
21 czerwca 2021 07:50

Nasze miasteczko od rana wrze. Ogromne grupy zwolenników BIELANA skandują hasła poparcia. Widać ogromną nadzieję na jeszcze więcej prawa i sprawiedliwości na codzień. Czy jakoś tak.

HerodAntypis
HerodAntypis
21 czerwca 2021 08:03

Biorąc pod uwagę rozmiar partii którą bielan rozbił i tej, którą utworzył, można to osiągnięcie porównać do rozszczepienia atomu. Żeby swobodne elektrony nie pałętały się bezpańsko w przestrzeni, z góry wypaczone jądro samo do nich przylazło w roztargnionych butach.

Nei
Nei
23 czerwca 2021 06:49
Reply to  HerodAntypis

Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego Bielan i jego pretendentów do tłustych posad nie zostali po prostu wchłonięci do pis. Czy chodzi o to, żeby bielan poczył się ważniejszy? Łoł, przecież republikanie są też w USA i nawet często tam rządzą. Ależ on w tej swojej śmiesznej łysej pucułowatości z haczykowatym nosem musi czuć się wielki

Dron
Dron
21 czerwca 2021 10:10

No to będziemy mieć Polskę kaczobielanową. Panie B., żeby mieć pozycję Polski w UE .adekwatną do jej potencjału społeczno-gospodarczego, to trzeba umieć rozmawiać z innymi jak z przyjaciółmi, a nie wszystkich traktować jak wrogów i ich tak nazywać.

Waldemar
Waldemar
21 czerwca 2021 11:25

No cóż, kolejny klon PiS niczym się nie rózniący poza nazwą od macierzystej partii. Poza sejmową arytmetyką twór kompletnie bez znaczenia

Kundzia
Kundzia
21 czerwca 2021 11:53

Śmiać się czy płakać…..

Jantar
Jantar
21 czerwca 2021 12:27

Komentatorzy zauważają, że Bielan dostał zadanie ściągnięcia w miarę konserwatywnych posłów z opozycji do swojej partyjki, a celem jest większość konstytucyjna, jaką ma mieć Kaczyński po wakacjach. Takich posłów w PO i PSL nie brakuje, którzy mówią o religii i kościele oraz o tradycji ponad wszystkim. Chwilowo poszli do Hołowni, ale teraz mogą być chętni przejść do Bielana. Po to też akcja promocyjna z programem Polski Ład, w której pisowscy politycy mają jechać do najmniejszej nawet wsi.