Nowa reklama WOT to kopia spotu z Izraela

Jak się jest „terytorialsem” to można nawet z bronią wpaść do restauracji na małe co nieco

Najnowsza reklama Wojsk Obrony Terytorialnej do złudzenia przypomina spot, który zaledwie dwa tygodnie wcześniej wyprodukowały… Siły Obronne Izraela. „Najważniejsze w życiu jest: Bóg, Honor, Ojczyzna” – wykrzykują raźno członkowie WOT, podległych bezpośrednio ministrowi obrony narodowej Antoniemu Macierewiczowi. Czyżby samodzielna praca czy przestrzeganie zasad fair play już niekoniecznie? Jak widać bowiem szczytne hasła nie stanowią przeszkody w kopiowaniu cudzej pracy.

„Mam na imię Krzysiek. Nazywam się Grzegorz. Damian, Dominika, Paweł, Paulina, Mateusz…” – przedstawiają się kolejno członkowie flagowego projektu wojskowego Prawa i Sprawiedliwości. „Jestem tutaj przede wszystkim dlatego, że chcę” – mówi dalej jedna z kobiet. „Nie tylko dla siebie, ale też dla innych” – kontynuuje inny WOT-owiec. Filmik kończy się wspólnym okrzykiem bojowym.

Różnice między filmikami są naprawdę niewielkie. Tyle, że w izraelskim oryginale nie ma odniesienia do Boga. W momencie, gdy w polskim filmiku odniesienie to pada, w podobnym fragmencie jeden z izraelskich żołnierzy mówi, że w jego oddziale są naprawdę różni ludzie. Dziennikarza portalu naTemat porównali też emocje, zawarte w obu filmikach. „Lwy Doliny Jordanu” o swojej służbie opowiadają na luzie, nagranie kończą radosnym okrzykiem – wyliczają różnice. Tymczasem ludzie służący w WOT w „polskiej wersji” nagrania wyglądają na wyraźnie spiętych.

(Źródło: natemat.pl)

mpm

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
GekonJSCHiszpanNika Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nika
Nika

Całemu PIS-owi przydałoby się aby się Rozpięli, poluźnili krawaty, popuścili powietrze, a przede wszystkim przewietrzyli głowy.

Hiszpan
Hiszpan

Co na ten jawnie świętokradczy plagiat pozbawieni karku i owłosienia na głowie kato-narodowcy? Niepokalani, niezłomni?

JSC
JSC

A do tego z murzynami, którzy jak wszyscy wiedzą są terrorystami! Czyżby Macierewicz okazał się mahometaninem?

Gekon
Gekon

Oczywiscie modlacy sie do zyda na krzyzu narodowcy beda skowyczec, tak samo jak Facebook zablokowal im konto!!!