Nowa umowa koalicyjna nie zagwarantuje wspólnej listy wyborczej PiS i SP?

To będzie dzieło warte Oskara

PiS, według nieoficjalnych informacji, do końca tygodnia ma przygotować nową umowę koalicyjną. Prawdopodobnie nie będzie w niej informacji o wspólnym starcie PiS i Solidarnej Polski w przyszłych wyborach do Sejmu oraz Senatu RP.

 

Takie rozwiązanie de facto może wyeliminować „ziobrystów” z przyszłego parlamentu. Nie podoba się to przedstawicielom Solidarnej Polski.

Jeśli w umowie nie będzie zapisu o wspólnym starcie, to Solidarna Polska zyska mandat do dalszego budowania swojej podmiotowości i szykowania się do ewentualnego stworzenia swojej listy” – powiedział jeden z nich.

Drugi z koalicjantów, Porozumienie, co ciekawe, ma zgadzać się na warunki PiS.

Innymi sensacyjnymi doniesieniami nt. rekonstrukcji rządu ma być wejście do niego prezesa Jarosława Kaczyńskiego jako wicepremiera. Informacja ta ma być oficjalnie potwierdzona już do końca tego tygodnia – przynajmniej zapewnił tak K. Sobolewski.

 

Konflikt w rządzie i rozpad koalicji nastąpił po głosowaniu ws. „piątki dla zwierząt”. „Ziobryści” i „gowinowcy” nie poparli tejże ustawy PiS, a ci pierwsi nawet zagłosowali przeciwko niej.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/nt/

Źródło: wp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
25 września 2020 19:52

Ta obrzydliwa morda za zdjecia warta jest oplucia prosto miedzy oczy. Obrzydliwy cap!!!