Nowa ustawa Czarnka woła o pomstę do nieba

Nowa ustawa Czarnka woła o pomstę do nieba

MEN skierował do zaopiniowania swój najnowszy projekt nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce.

Wydaje się, że najważniejszym jego punktem jest ten, będący „odpowiedzią na naruszenie wolności wyrażania poglądów występującymi w uczelniach, które skutkują „wysoce niepożądane zjawiska cenzury myśli i słowa”.

Zgodnie z nim „wyrażanie przez nauczycieli akademickich przekonań religijnych, światopoglądowych lub filozoficznych nie będzie stanowiło przewinienia dyscyplinarnego”.

Do zadań rektora będzie więc teraz należało zapewnienie „w uczelni poszanowania wolności nauczania, wolności słowa, badań naukowych, ogłaszania ich wyników, a także debaty akademickiej organizowanej przez członków wspólnoty uczelni z zachowaniem zasad pluralizmu światopoglądowego i przepisów porządkowych uczelni”.

Nie czarujmy się. Tu nie chodzi o żadną reformę, żadne usprawnienia tylko o usankcjonowanie prawa co niektórych do czynienia ze swojej uczelni instytucji wyznaniowej.

Oddaję głos internautom…

W pewnym uproszczeniu oznacza to, że jeżeli jakiś wykładowca na wydziale medycznym będzie przekonywał studentów, że spożywanie wody święconej jest doskonałym sposobem na leczenie bezpłodności, to nie będzie go można nazwać patentowanym durniem i wywalić z uczelni na zbity pysk. Będzie on bowiem wyłącznie wyrażał ” swoje przekonania religijne i światopoglądowe”;

No i co Polacy? widzę, że zatęskniliście za czasami kiedy będziemy odrabiać dziesięcinę u plebana, że tak bardzo wzbraniacie się przed radykałami a wybieracie tych co chcą wam narzucić to co macie mówić, bo myśleć to już nie, bo to niebezpieczne dla takich jak Czarnek”.

Nic dodać nic ująć…

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/tm/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
7 maja 2021 11:18

A na pewnej grupie medialnej niektórzy uważają, że „nie ma żadnych dowodów na wprowadzanie państwa wyznaniowego, to tylko insynuacje dziennikarzy”. Gratuluję głupoty. I pomyśleć, że ci młodzi będą głosować w nadchodzących wyborach.

Co do edukacji to przecież Episkopat już się dawno wypowiedział w temacie, że „przez stulecia edukacja należała do Kościoła i najwyższa pora, aby to przywrócić”. Historia przecież nas uczy, że edukacja i nauka od początku są naturalnym wrogiem kościoła, bo ludzie mający wiedzę widzą zakłamanie w tym, co głoszą księża. I dlatego ludzie wykształceni odchodzą od kościoła, co Jędraszewski właśnie skomentował, że „ludzie młodzi są do odejścia zmuszani i oni muszą do kościoła wrócić”.

Zbyszek
Zbyszek
7 maja 2021 14:48

MY PRAWDZIWI POLACY POLSCY TEGO WLASNIE OCZEKUJEMY OD SWOJEJ PARTII!

Manat Brzegowie
Manat Brzegowie
8 maja 2021 15:04
Reply to  Zbyszek

Zbyszku, kilka Osób uwierzyło, że mówisz poważnie…

Marek
Marek
7 maja 2021 16:24

Brednie; chodzi o to, żeby zatrzymać proces zaszczuwania i zwalniania nauczycieli akademickich, którzy nie podporządkowują się absurdalnej, tępej rewolucji neomarksistowskiej, odmawiając np. zwracania się do faceta z problemami imieniem żeńskim. Bardzo dobra ustawa; bez niej groziłoby nam przekształcenie uczelni w wylęgarnie ogłupiałego lewactwa, jak to ma miejsce w Stanach Zjednoczonych.

Andrzej
Andrzej
7 maja 2021 16:34

Z uczelni robią seminaria duchowe.No to mamy to o czym nawet w najczarniejszych myślach trudno było wyczytać -teokrację.Czarna sotnia z episkopatu rządzi Polską.

jańcio wodnik
jańcio wodnik
9 maja 2021 17:10

a co z takim profesorem co będzie na wykładach wychwalał Hitlera bo są tacy i co nie będzie ich można zwolnić — brawo Czrnek i salut rzymski !!!!

Chermes
Chermes
9 maja 2021 23:44
Reply to  jańcio wodnik

Hitlera jak Hitlera, ale co będzie gdy taki profesor będzie miał światopogląd antyPiSowski i oznajmi, na wykładzie, swoim studentom, że według nieco Czarnek to zwykły nieuk i idiota, nie mający zielonego pojęcia o edukacji zaś cała partia PiS jest organizacją przestępczą, o czym orzekł sąd, kierowaną z Żoliborza przez „ojca chrzestnego”.
Czy też nie będzie mógł TVPiS o takim wykładowcy złego słowa powiedzieć a namaszczony przez Kaczelnika rektor, usunąć z uczelni? 🙂