Nowacka straszy PiS „JESIENIĄ ŚREDNIOWIECZA”. Szykują się kolejne protesty?

Nowacka straszy PiS „JESIENIĄ ŚREDNIOWIECZA”. Szykują się kolejne protesty?

Posłanka Barbara Nowacka (KO – Inicjatywa Polska) udzieliła wywiadu wp.pl, w którym odniosła się do ostatnich antyrządowych protestów i gniewu społecznego. Nowacka uważa, że protesty przyczyniły się do tego, że PiS straciło „całe pokolenie”.

 

Kobiety osiągnęły to, o czym mówiłam: zablokowały wyrok TK. Wiele z nich wystraszyła brutalizacja działań policji. Również szykany w mniejszych miejscowościach. Kaczyński odniósł w tym przypadku chwilowy ‘sukces’, ale tylko pozorny. Jego gigantyczną porażką jest to, że żadna z tych osób, które wyszły na ulice, w życiu nie zagłosuje na PiS. Kaczyński stracił całe pokolenie” – oceniła.

Rozmówczyni krytycznie odniosła się też do roli pary prezydenckiej podczas kryzysu. Rzekomo „pojednawczy” gest i zaproponowanie nowego „kompromisu” tylko zaszkodziło Andrzejowi Dudzie. „Ostre hasła ze strony kobiet, które padały również przed Pałacem Prezydenckim i pod adresem prezydenta, na pewno nie oznaczały: ‘zaproponuj kompromis, panie prezydencie’. A jeśli Andrzej Duda tak to zinterpretował, to jego problem i oznacza to, że niczego nie zrozumiał. Prezydent nie tylko rozjechał się z oczekiwaniami ulicy, ale swojej własnej partii. PiS od niego nie oczekiwało żadnego nowego projektu” – wyjaśniła.

 

Oberwało się też żonie prezydenta – Agacie Dudzie-Kornhauser, która przyznała, że rozumie protesty, ale zdaniem Nowackiej, „nikt” się tą opinią nie zainteresował.

W dalszej części rozmowy polityczka zagroziła kolejnymi protestami na wiosnę:

Jak nas wkurzą, to znowu wyjdziemy. Wiosna może być dla PiS-u jak jesień średniowiecza. Frustracja społeczna jest olbrzymiazadeklarowała.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Na zakończenie Nowacka, w optymistycznym stylu, powiedziała, że patrzy z nadzieją w przyszły rok, gdyż wierzy w „solidarność Polek i Polaków”.

Barbara Nowacka reprezentuje KO w Sejmie od czasu IX kadencji (od 2019 r.). Wcześniej była związana z m.in. Unią Pracą i Twoim Ruchem Janusza Palikota.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
marian
marian
29 grudnia 2020 07:56

B Nowacka była by dobrym Prezydentem Polski. Do boju Pani Barbaro!