Nowak posiedzi! Sąd nie zgodził się na zwolnienie go z aresztu

Nowak posiedzi! Sąd nie zgodził się na zwolnienie go z aresztu

Obrońcy Sławomira Nowaka złożyli do sądu wniosek o wypuszczenie go z aresztu. Zamiast tego chcieli, by sąd zastosował wobec niego inny środek zapobiegawczy, chociażby poręczenie majątkowe, czyli tzw. kaucję sądową.

 

Wraz z wnioskiem, adwokaci przedstawili sądowi poręczenie, które podpisało 17 ważnych osobistości ze świata polskiej kultury i sztuki.

Sąd, pomimo wsparcia dla Nowaka ze strony wielu osób, postanowił pozostawić go w areszcie, o czym poinformował dzisiaj jego mecenas Antoni Kania-Sieniawski. Sławomir Nowak przebywa za kratkami już od drugiej połowy lipca br., kiedy sąd zgodził się z wnioskiem prokuratury i polecił aresztować go na trzy miesiące.

 

Nowak oskarżony jest o korupcję, kierowanie grupą przestępczą i pranie pieniędzy. Oprócz byłego polityka, zatrzymano też Dariusza Z, Jacka P. oraz Aleksandra D. – wszyscy mieli rzekomo współpracować ze Sławomirem Nowakiem.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Sam Nowak nie przyznaje się do zarzucanych mu przez prokuraturę czynów. Uważa, że zarzuty stanowią polityczną ustawkę w wykonaniu polityków rządzącej partii. Podobnego zdania jest zresztą spora część przedstawicieli liberalnej opozycji.

/nt/

Źródło: onet.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lehoo
Lehoo
11 sierpnia 2020 21:20

Typowy areszt wydobywczy

Kundzia
Kundzia
11 sierpnia 2020 22:43

Niech czarnek nie martwi się o zwolenników PO. Niech zatroszczy się o siebie i pomyśli co zrobi jak jemu i pisowcom dobiorą się do dupy.