Nowe kłopoty Lewicy Czarzastego, Biedronia i Zandberga. Chcą im odebrać logo z nazwą „Lewica”

Lewicowa koalicja wystartuje jednak pod szyldem SLD

Jacek Zdrojewski, dziś przewodniczący partii Polska Lewica, kiedyś działacz mazowieckich struktur SLD, złożył wniosek do PKW o zakaz używania przez Komitet Wyborczy SLD logotypu (znaku graficznego) z napisem „Lewica”.

 

Dzięki temu wnioskowi dowiedzieliśmy się, że wprawdzie lewica pod wodzą Czarzastego ma formalne kłopoty, ale też, że chodzi po świecie niejaki Jacek Zdrojewski i że jego partia „Polska Lewica”, o której mało kto słyszał, wystartuje w wyborach 13 października. To oczywiście za mało, żeby przekroczyć próg wyborczy, ale w sam raz, żeby namieszać. Kolejny dzień świra. Co tam, że za chwilę odbędą się najważniejsze od 30 lat wybory, ważne, że „moje jest najmojsze”.

Pan Zdrojewski w uzasadnieniu wniosku pisze, że „Logotyp (znak graficzny) użyty w kampanii wyborczej przez partię polityczną nie może wprowadzić wyborców błąd. Logotyp składający się wyłącznie z silnie wyeksponowanego słowa ‚Lewica’ jest całkowicie niezgodny z nazwą partii, która ten znak zarejestrowała, a która brzmi Sojusz Lewicy Demokratycznej”.

 

Użycie pojęcia ‚Lewica’ sugeruje wyborcom solidarne reprezentowanie przez Komitet Wyborczy SLD całego bieguna myśli lewicowej w Polsce, co stanowi jawne kłamstwo i próbę wyborczego oszustwa, ponieważ komitet ten został zarejestrowany tylko przez jedną partię polityczną, tj. Sojusz Lewicy Demokratycznej” – dodaje przewodniczący Polskiej Lewicy. Podkreśla również, że ten znak graficzny jest zbieżny z nazwą jego partii, a on i jego partia mają zamiar startować w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Tymczasem w czwartek liderzy SLD, Wiosny i Razem na konferencji prasowej poinformowali, że dopóki sąd nie zarejestruje zmiany skrótu „SLD” na „Lewica”, idą do wyborów pod nazwą Komitet Wyborczy SLD, ale ze znakiem graficznym „Lewica”.

Równocześnie SLD przyjęło zmianę w statucie partii, a słowo „Lewica” stało się oficjalnym skrótem ugrupowania. SLD zmianę tę zgłosiło do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Jednak liter Polskiej Lewicy na to się nie zgadza i zgłosił wniosek o odrzucenie tej zmiany. Jego zdaniem nie różni się ona wystarczająco od nazwy jego partii.

Jak zakończy się nowy serial o polską rację „najmojszą”, zobaczymy.

/md/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Maciek123454321GooolJarekHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Zlepek badziewia zwany Lewicą kłóci się o pierdoły a drabinkowy cieszy się jak Krzysiu z pierwszego ząbka! A były przebłyski rozsądku i próby konsolidacji. Wygrał śmiertelny podział. Niech toną, ja im nawet brzytwy nie podam.

Jarek
Jarek

Tiaaaa… O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć przepychanki personalne, to zwada o durne logo jest idiotyczna. Kogo to obchodzi? Wróg u bram, wybory tuż-tuż a oni się będą sądzić o słówko „lewica”. Z takim podejściem to faktycznie katoprawica będzie rządzić do niechybnego końca Rzeczpospolitej. Chyba, że chodzi wyłącznie o stołki, to przepraszam… Ludzie, opamiętajcie się wreszcie!

Goool
Goool

I na drzewach zamiast liści…

Maciek123454321
Maciek123454321

Ten jakiś Zdrojewski… To nie jest przypadkiem jakiś prowokator z PiS-u?