Nowe zajęcie mafii! Zarabia miliony na sprowadzaniu do nas śmieci

Nowe zajęcie mafii! Zarabia miliony na sprowadzaniu do nas śmieci

Maciej Kuciel z „Superwizjera” przygotował program na temat sprowadzania zagranicznych śmieci do Polski – takie odpady trafiają do naszego kraju m.in. z Włoch, Wielkiej Brytanii oraz Republiki Federalnej Niemiec. Kto za tym stoi?

„Superwizjer” zajął się wysypiskiem śmieci w Zgierzu, które, jak się okazało, pełne jest odpadów z Półwyspu Apenińskiego. Dziennikarze odwiedzili m.in. Neapol, gdzie porozmawiali z Nunzio Perrellą, b. szefem Camorry, nazywanym „królem odpadów”. „Nie pytajcie mnie o narkotyki, zabójstwa. Skupcie się na odpadach, bo śmieci to złoto, a polityka to śmieci. (…) Na śmieciach zarabia się dużo więcej niż na narkotykach” – powiedział nadzwyczaj szczerze ex-mafioso.

W ten proceder, rzecz jasna, zaangażowane są też przedsiębiorstwa z Polski. Mechanizm biznesu wytłumaczył specjalnie dla „Superwizjera” Grzegorz Wielgosiński z Zakładu Technik Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej- „Jeżeli ma pan 10 tysięcy ton i sprowadzi to do Polski i za każdą tonę dostanie 60 euro, to ma pan 600 tysięcy euro w ręku. Zapłacił pan 50 tysięcy euro za transport do Polski, może 100 tysięcy (…), czyli ma pan pół miliona euro w kieszeni” – wyjaśnił zajmujący się zagadnieniami ekologicznymi biznesmen.

Śmieci z Włoch i innych państw Europy Zachodniej trafiają też do m.in. Oświęcimia. „Superwizjer” nie kryje tego, że sprowadzania śmieci do naszego kraju związane jest m.in. z działalnością wyspecjalizowanych i zorganizowanych grup przestępczych. Podaje też przykłady innych możliwych przekrętów, w tym pozyskanie przez jedną z firm dotacji z Unii Europejskich w wysokości 13 milionów zł.

Pieniądze te zostały przeznaczone na realizowanie innowacyjnej metody przetwarzania butelek – nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że instalację do przetwarzania butelek wynalazł mężczyzna skazany wcześniej za wyłudzenie ponad 5 milionów zł na inny projekt wsparcia dla biznesu!

Zostań patronem KODUJ24.PL

nt

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Agnieszka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Agnieszka
Agnieszka

I co sie dziwicie. Przeciez pis to zorganizowana grupa przestepcza, ktora niszczy Polske w kazdej dziedzinie. Ile jeszcze czasu musi uplynac, by Polacy nauczyli sie WYMAGAC od wladzy transparencji.