Nowe zarządzenie Kuchcińskiego – pisma do niego… tylko na zielonym papierze!

Nowe zarządzenie Kuchcińskiego – pisma do niego… tylko na zielonym papierze!

To brzmi jak niezbyt dobry żart, ale marszałek Sejmu Marek Kuchciński zarządził właśnie, że zwołanie każdej komisji sejmowej może dokonać się jedynie za zgodą marszałka, poza posiedzeniami Sejmu, a pisma tego dotyczące mają być napisane na… zielonym papierze!

Nawet posłowie PiS nie kryją zadziwienia. – „On już chyba całkiem zwariował! Nie dość, że teraz w ogóle nie wiadomo, kiedy te komisje zwoływać, to jeszcze zielone papiery mam wypełniać” – powiedział „Faktowi” jeden z polityków PiS, prosząc o nieujawnianie nazwiska, bo „to by mu zaszkodziło”. Inny szef komisji z PiS komentuje (też oczywiście bez podania nazwiska): – „Kuchciński chyba sam ma żółte papiery, skoro zielonych od nas chce”.

– „Byłem zdumiony, gdy dostałem tę korespondencję. Nawet zapytałem sekretarki: „Co mi tu pani podaje, na zielonym papierze?”. A ona tłumaczy, że to nowe zarządzenie marszałka Marka Kuchcińskiego. Że jako szef komisji zdrowia w sprawie komisji mam pisać do niego tylko na zielonych papierach” – stwierdził w rozmowie z fakt.pl Bartosz Arłukowicz z PO. A na Twitterze umieścił następujący komentarz: – „Piszę od 42 lat. Pisma różne piszę od 30 lat. Maturę pisałem na białym. Egzaminy na białym. Do Premiera pisałem na białym. Usprawiedliwienie na WF dla dziecka na białym. Od tygodnia piszę tylko na zielonym. Do Marsz. Kuchcińskiego. Taki rozkaz marszałkowski. Polecenie po prostu”.

Wiceszef komisji samorządu terytorialnego Piotr Zgorzelski z PSL ma problem ze skomentowaniem najnowszego zarządzenia Kuchcińskiego. – „Ja już nie chcę mówić o zielonych papierach, bo i tak idziemy w stronę obłędu w tym Sejmie i można pytać o żółte papiery niektórych”.

Jeden z internautów na Twitterze w związku z tym zacytował Witkacego. – „Kiedyś Witkacy miał takie motto w swojej pracowni portretów. „Dziś albo jutro Na bordo papierze Muszę się uporać Z twą mordą frajerze” Tak jakoś mi się skojarzyło”.

bt

Źródło: fakt.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
JoannaPolka gorszego sortuSobie PanJolasmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maria
Maria

a dlaczego nie żółte, byłyby w sam raz ?!

Janina
Janina

Żółte papiery bardziej by pasowały. A tak nawiasem : czy on aby nadal coś zażywa ? Jego zachowanie jest coraz bardziej podejrzane.

smętek
smętek

Proszę Państwa, ten człowiek jest normalny? A może ten „zielony papier” ma tak wszystkich zająć, że nie zwrócą uwagi na jakieś świństwa marszałka. Może to jest kamuflaż?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Ciekawe, czy pan marszałek też ostatnio jakąś „asystentkę” odprawił…

Jola
Jola

A może do Kuchcińskiego na żółtym papierze pisać? To już chyba czas na te „”żółte papiery”””

Sobie Pan
Sobie Pan

No coz, trudno od ogrodnika wymagac, zeby „powage Sejmu” zachowal. Tepota podkarpacka.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

A nie ma ten papier być czerpany i perfumowany? I niedługo pewnie trzeba będzie słać pisma konnym umyślnym, poprzedzanym heroldem w liberii. Im wszystkim normalnie szajba odbija. Ja rozumiem, gorąco jest, ale czy w gabinecie marszałka nie działa klimatyzacja?

Joanna
Joanna

Wrócił do ćpania czy jak?