Nowela kodeksu postepowania karnego, a w niej kolejny haczyk…ku chwale obozu władzy

Chuck Ziobro niezłomny stróż prawa. Dobro na pokaz bo statek się podtapia?

Ziobro dwoi się i troi, by dowalić obywatelom swoim rozumieniem praworządności oraz sprawiedliwości i wciąż jest pewien, że naród głupi i niczego nie zauważy.

Teraz wziął się ze swoimi ludźmi za nowelę kodeksu postępowania karnego.

Wszystko fajnie, bo jak pisze „Dziennik Gazeta Prawna”, „Propozycje zmian w kodeksie karnym złożono w Sejmie pod hasłem konieczności wdrożenia dyrektywy 2017/541 w sprawie zwalczania terroryzmu. Implementacje unijnego prawa nie wywołują specjalnych emocji”, jest jednak pewne ale…

Zjednoczona Prawica postanowiła wykorzystać sytuację i wcisnąć w proponowane zmiany swój, niezwykle korzystny dla niej, pomysł.

To zapis, który może doprowadzić do ograniczenia w dostępie do akt umorzonych spraw. Chodzi konkretnie o zlikwidowanie możliwości wglądu w akta umorzonej sprawy w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Zgodnie z nowym zapisem, jeśli ktoś uzna, że dana sprawa została umorzona za wcześnie i będzie miał zastrzeżenia, co do zasadności takiej decyzji, to tylko prokurator będzie decydował, czy zgodzić się na wgląd do akt, czy też nie.

Według Adama Bodnara, to „oznacza wyłączenie kontroli społecznej nad prokuraturą i koniec ujawniania przez media nieprawidłowości”, a mec. Marcin Wolny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w rozmowie z „DGP” dodaje, że wprowadzenie tego zapisu doprowadzi do sytuacji, gdy dostęp do akt stanie się „narzędziem sprawowania władzy”.

Aż strach się bać, gdy człowiek pomyśli, co jeszcze ten Ziobro nam zafunduje. Tym bardziej, że facet ma niezwykle wybujałą wielką fantazję i mnóstwo pomysłów z piekła rodem.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
marian
marian
18 stycznia 2021 09:18

JEST TO NIE GŁUPI POMYSŁ, ALE WARUNEK JEST TAKI, ZE PROKURATORZY SA NIEZALEŻNI.

atoci
atoci
18 stycznia 2021 15:02
Reply to  marian

Niestety pomysł jest GŁUPI!!!.
Nie można zabierać obywatelowi prawa do wglądu w jego własne akta nawet przy najsprawiedliwiej działającym wymiarze sprawiedliwości.
Zawsze będzie możliwe, że znajdzie się kolejny „Zbigniew.” na prokuratorskim stołku, tu człowieczk, który nigdy w życiu nie wygrał w sądzie żadnej nawet własnej sprawy, który za „masło” zrobił swoje aplikacje u jakiegoś wujka. W Krakowie coś go nauczyli ale też nie wiele z moralności prawniczej do pięknej główki mu weszło…. Przykre ale prawdziwe.

smętek
smętek
18 stycznia 2021 16:07
Reply to  marian

Ten pomysł jest kolejnym dowodem na zachwiania psychiczne zera.

Krzysztof Baraniecki
Krzysztof Baraniecki
18 stycznia 2021 09:20

Reżym się zaostrza.

druh Marek
druh Marek
18 stycznia 2021 10:34

Z poczynań prawniczego orła z Krynicy nauka płynie taka: najlepiej grupy przestępcze zwalczają gangsterzy. Najlepiej prawo łamią prawnicy pokroju : dr. Kaczyński, dr. hab. K. Pawłowicz, mgr. Piortowicz i mgr J. Przyłębska. Natomiast najlepiej j chronią protestujące kobiety cywilni policjanci z teleskopowymi pałkami.

Aga
Aga
18 stycznia 2021 10:46

CZY JESTESMY W STANIE POWSTRZYMAC TEGO BANDYTE ZIOBRO RAZ NA ZAWSZE?

antyuzurpator
antyuzurpator
18 stycznia 2021 12:44
Reply to  Aga

Gdy będzie się zanosiło na utratę władzy przez pis, koniecznie trzeba będzie zawczasu dopilnować, żeby zero i otaczające go zerątka nie zdołały potraktować młotkami swoich laptopów i innych nośników danych. Że nie wspomnę o uchronieniu archiwów spraw umorzonych i wszystkich innych przed niespodziewanym pożarem lub inną katastrofą.

toja
toja
18 stycznia 2021 12:22

wszystko prawda, oburzone gremium wstrząsa krwawe włosy…
Tylko czy pamiętacie Palikota i jego pretensje o przygotowaniu państwa na nadejście politycznych HUNÓW?
Robią to, bo jednak sąsiad lub ciotka takich popiera a poprzednicy zarówno wtedy, jak i teraz, to jakaś mamałyga.