Nowelizując Kodeks Karny podeptano regulamin Sejmu – zauważają to nawet PiSowcy

Nowelizując Kodeks Karny podeptano regulamin Sejmu – zauważają to nawet PiSowcy

Koń by się uśmiał, choć może to i dobrze, że nareszcie ktoś ze sfer rządowych głośno przyznaje, iż w PiSowskim systemie ustawodawczym dzieje się coś „niedobrego”.

W swoim porannym programie TVN24 Konrad Piasecki zapytał prezydenckiego ministra Andrzeja Derę, czy dostrzega, że przy uchwalaniu ustawy nowelizującej Kodeks Karny „podeptano regulamin Sejmu”.Tak, dostrzegam” – odpowiedział Dera. Jakby zapominając o głośnym sprzeciwie opozycji spowodowanym narzuconym tempem procedowania, dodał, że jego zdaniem nowelizacja została przyjęta „zbyt pospiesznie”.

„Czasami w polityce emocje (…) powodują to, że nie zważając na pewne zapisy, tworzy się prawo, wszystkie koalicje to robiły” – tłumaczył nieprzekonująco pan minister.

W swojej opinii nie jest odosobniony. Jeden z doradców Andrzeja Dudy uważa, że prezydent nie powinien podpisywać nowych przepisów, właśnie ze względu na wątpliwy tryb ich przyjęcia w Sejmie.

Według informacji RMF FM zastrzegł on sobie jednak anonimowość, gdyż jego zdaniem ewentualne weto lub odesłanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego może otworzyć konflikt między prezydentem, a rządem w szczególności ze Zbigniewem Ziobrą.

O drakońskim projekcie nowelizacji KK „wyprodukowanym” przez ministerstwo Ziobry głośno już od kilku tygodni. Do Sejmu trafił 14 maja, a już dwa dni później został przyjęty.

O tempie procedowania zadecydował marszałek Marek Kuchciński, który zastosował tryb niekodeksowy.

Kancelaria Sejmu twierdzi, że wszystko odbyło się zgodnie z regulaminem, mimo to 158 naukowców zaapelowało do Andrzeja Dudy, aby nie podpisywał nowelizacji Kodeksu karnego. Przekonują głowę państwa, że została ona uchwalona z rażącym naruszeniem konstytucyjnych standardów procedowania i roi się od błędów.

Tymczasem Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta oznajmił, że Andrzej Duda analizuje przedłożoną mu nowelizację ustawy.

/j/

 Źródło: Onet.pl/TVN24/ RMF FM/ PAP

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ZwinkadarooWolakewaNihil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Niemożliwe – długoPIS zawetuje? Uszczypnijcie mnie.

Zwinka
Zwinka

E tam. Do magister Przyłębskiej skieruje. Magister Przyłębska obiadek dla wiadomo kogo przygotuje i dowie się, co i jak …O, takie tam pisie zawracanie dudy.

Leszek
Leszek

Nie traćmy z pola widzenia tego, że pod Dera jest z zawodu radcą prawnym. Niestety, nowego pisiego typu czyli mającego niewiele wspólnego z zasadami etyki radcowskiej.

Nihil
Nihil

Budyń analizuje…. hahaha… Analizuje jaki smar do nart zastosować na otwarcie nowego sezonu w Zakopanem

ewa
ewa

przeciez Duda nie potrafi analizować stanu prawnego KK sorry ale pomimo ukończenia UJ jest niedouczony

Wolak
Wolak

Duda analizuje, no bez żartów. Podpisuje co dostanie, bez namysłu, na baczność.

daroo
daroo

Swego czasu pyskata Krycha też zauważyła że jakaś ustawa była niezgodna z prawem ,i co? i nic, To wszystko są działania pozorowane żeby „suweren” się nie czepiał 😐