Nowi politycy w partii Gowina?

Gowin grozi „budową alternatywnych scenariuszy” wobec Zjednoczonej Prawicy

W trakcie zapowiadanej na najbliższą sobotę krajowej konwencji Porozumienia partia Jarosława Gowina wzmocni  się liczebnie o dwoje posłów – czytamy na gazeta.pl.

 

Jak informuje czwartkowy „Super Express” do ugrupowania wicepremiera dołączy posłanka Agnieszka Ścigaj, która trafiła do Sejmu z list Kukiz’15, a następnie PSL Koalicji Polskiej. Ścigaj dała się poznać jako parlamentarzystka działająca na rzecz osób niepełnosprawnych. Na tę chwilę jest posłanką niezrzeszoną.

Do Porozumienia dołączy także poseł Lech Kołakowski, którego we wrześniu 2020 Jarosław Kaczyński zawiesił w prawach członka PiS. Była to kara za głosowanie przeciw „piątce dla zwierząt”. Kołakowski podjął decyzje o opuszczeniu szeregów partii rządzącej i do tej chwili jest posłem niezrzeszonym.

 

Tak więc od weekendu Gowin będzie dysponował 16 sejmowymi głosami. Tym samym spełni obietnicę daną swoim współpracownikom o dwóch transferach w trakcie konwencji. Jak czytamy na gazeta.pl kierownictwo PiS uważało zapowiedzi wicepremiera za blef.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Te 16 „szabel” będzie niezwykle istotnych z punktu widzenia wszystkich liderów partyjnych. Jednym może poprawić humor a innych doprowadzić do rozpaczy.

/as/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
15 kwietnia 2021 12:01

Czy usłyszę dziś kaczy płacz?

Maciek123454321
Maciek123454321
16 kwietnia 2021 00:09

A przedterminowe wybory coraz bliżej………………

Marek
Marek
16 kwietnia 2021 09:53

Co z tego że dwoje posłów zasili szeregi partii Gowina. Wyrzucili 4 przyszło troje, bilans taki sobie. Sami podają że ok 2000 osób płaci składki czyli są członkami Porozumienia. To teraz krótka matematyka jest 16 województw czyli 2000/16 = 125 członków na województwo. Mamy w Polsce 380 powiatów (z miastami na prawach powiatu czyli na powiat przypada 5,2 członka Porozumienia Mamy też 2477 gmin czyli na gminę przypada 0,8 członka porozumienia . Nazwanie porozumienia partią kanapową to już przesada bo na kanapie może usiąść 3-4 osoby a tu na gminę nawet jeden nie wychodzi Porównać to do 45 000 członków PiS ( czyli chętnych na stanowiska w polityce i spółkach jest całkiem sporo, nie wiem czy stołków wystarczy dla wszystkich) to i polityczny los Gowina w ZP jest przesądzony Trochę lepiej wygląda Ziobro i Solidarna Polska bo zdołał zebrać 5000 członków ale to też typowa partia kanapowa.

Stanisław
Stanisław
16 kwietnia 2021 22:07
Reply to  Marek

Rzadko zgadzam się z Pana wpisami, ale uważam, że ma Pan rację. Ciekawe na co Gowin liczy? Z PiS się rozstanie, a dzisiejsza „totalna opozycja” użyje go ja niedźwiedź zajączka w znanym kawale: do podtarcia d..y.