Nowicka: „Młodzież musi wiedzieć, czym jest prezerwatywa”

Nowicka: "Młodzież musi wiedzieć, czym jest prezerwatywa"

„Edukacja seksualna jest tak samo potrzebna w szkole jak geografia czy biologia, wiedza to mniej niechcianych ciąż, mniej dramatycznych wyborów” – powiedziała we wtorek posłanka Wanda Nowicka przy okazji złożenia projektu ustawy ws. wprowadzenia edukacji seksualnej w szkole.

 

Nowicka w czasie konferencji prasowej przed Ministerstwem Edukacji Narodowej poinformowała, że projekt jest już w Sejmie i wyraziła nadzieję, że będzie szybko procedowany.

Polska młodzież musi wiedzieć, czym jest prezerwatywa i jak ją stosować, polska młodzież musi wiedzieć czym jest owulacja i kiedy można zajść w ciążę, polska młodzież musi wiedzieć, czym jest pigułka antykoncepcyjna i jak jej używać, by zadziałała  dodała przedstawicielka Lewicy

 

Jak czytamy na tokfm.pl Nowicka zwróciła uwagę, że młodzież koniecznie musi zyskać wiedzę na temat chorób przenoszonych drogą płciową.

Jej zdaniem szkoła jest miejscem z którego ta wiedza musi pochodzić „bo rodzice bardzo często nie potrafią o tych rzeczach mówić, ani nie mają wystarczającej wiedzy”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Trudno jednak sobie wyobrazić, że w tym Sejmie wspomniana ustawa może zostać przeprowadzona.

/as/

Źródło: tokfm.pl

 

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
10 marca 2021 15:56

A Czarnek tak nie uważa. Wg niego młodzież musi znać pacierze i zaklęcia oraz wiedzieć, że woda święcona pomaga na wszystko.

smętek
smętek
10 marca 2021 17:13

Po panowaniem starego capa wspieranego przez Czarnka konieczne jest prowadzenie tajnych kompletów. Bez tego wsparcia dzieci i młodzież cofną się w rozwoju umysłowym.

Rafapon
Rafapon
10 marca 2021 17:33

-Tato, a skąd się wzięła moja siostrzyczka?
-Bocian ją przyniósł.
-Tato, porąbało cię? Mama jest taka ładna, a ty się zadajesz z bocianami?