„Nowogrodzka” wściekła na Gowina za torpedowanie Polskiego Ładu

Kto wejdzie w koalicję na miejsce Gowina?

Określenie relacji między PiS a Porozumieniem trudnymi byłoby eufemizmem. Okazuje się, że w jeszcze w kwietniu i maju ubiegłego roku, na osobiste zlecenie Kaczyńskiego, zaczęto „namierzać’ ludzi Gowina, którzy pracują w państwowych agendach i spółkach Skarbu Państwa.

 

Bezpośrednim powodem tworzenia wówczas takiej listy było blokowanie przez szefa Porozumienia wyborów kopertowych. Dzisiaj wspomniana lista zawiera ok 260 nazwisk. „Uaktualniają listę, kto gdzie jest z naszych ludzi, żeby wiedzieć, z kim rozmawiać. Żeby przekonywać tych ludzi do rozmów z posłami Porozumienia. Takie rzeczy się dzieją”– twierdzi polityk Porozumienia.

Lista może być również przydatna w momencie ewentualnego rozstania się dzisiejszych koalicjantów choćby po to, aby wiedzieć kogo wyrzucić z zajmowanego stanowiska. Bezpośrednie starcie Kaczyńskiego z Gowinem może nastąpić kiedy w Sejmie  zaczną być forsowane ustawy podatkowe Polskiego Ładu czyli we wrześniu i październiku – czytamy na gazeta.pl

 

Wewnątrz ZP nie ma wciąż zgody co do stanowiska dotyczącego przepisów ws. klasy średniej, przedsiębiorców i samorządów. Brakujące głosy ze strony „gowinistów” PiS chce zrekompensować głosami posłów Partii Razem. Dla Gowina wzrost podatków dla klasy średniej będący efektem ewentualnego wspólnego głosowania PiS i Lewicy oznacza koniec Zjednoczonej Prawicy.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

„Na Nowogrodzkiej nie ma już żadnej ufności w lojalność Gowina, a jego odejście – wyrzucenie wicepremiera bądź porzucenie ZP przez niego – uznawane jest za kwestię czasu. – Wszyscy mają już siebie wzajemnie dość. Żale uszami już się wylewają – słyszymy w obozie rządzącym. Stąd usilne próby zbudowania w Sejmie większości bez Porozumienia i wyrwania posłów Gowinowi”.

Okazuje się, że Zjednoczona Prawica zjednoczoną jest tylko z nazwy.

/as/

Źródło: gazeta.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dron
Dron
23 lipca 2021 15:55

Tak czytam na portalach te wszystkie artykuły o tym, co ta pisowska zgraja robi, to zaczynają mi ciarki po plecach biegać, że jeszcze dwa takiego tsunami i nie będzie co zbierać z Polski.

Maciek123454321
Maciek123454321
23 lipca 2021 16:51

No tak, 260 „tłustych kotów” od gówina… Teraz przestaję się dziwić, że facet nie może kopnąć w dupę dziadersa. Szmaciarz, cholera.

Jantar
Jantar
23 lipca 2021 22:04

A to zapewne jeszcze nie wszyscy… Lista obejmuje tylko spółki skarbu państwa, a gdzie jeszcze urzędy wojewódzkie i samorządy???

Antykaczor
Antykaczor
23 lipca 2021 20:35

Prezes jest wściekły na wszystkich Polaków. Dlatego urządza nam kraj oraz życie. Sam swojego nie potrafił ogarnąć to teraz nam ogarnia.

Zwinka
Zwinka
24 lipca 2021 12:13
Reply to  Antykaczor

A żebyś wiedział. To wszystko wygląda na krwawą wendettę na nas, cośmy go śmieli nie pokochać. Nie chcieliście mnie, to ja wam teraz pokażę…