Nowy Dekalog

Nowy Dekalog

Wystąpienie księdza Antoniego Długosza, który w dzień Bożego Ciała podczas apelu jasnogórskiego zachwalał nowych partyjnych ewangelistów, zachęciło mnie do twórczej kontynuacji tego cudownie serwilistycznego pomysłu. Ksiądz obwieścił bowiem, że mamy wśród nas św. Mateusza (Morawieckiego) oraz św. Łukasza (Szumowskiego), którzy kontynuują misję Jezusa Chrystusa.

 

Jeśli według sług Kościoła Jezus upadł tak nisko, że można go wykorzystywać dla promocji rządzącej partii i lukrowania partyjnych nieudaczników, to nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć Nowy Dekalog. Nikt się temu nie sprzeciwi, bo duchowni Biblii nie czytają, seminaria wiedzą religijną gardzą, wiarą chyba też, więc Nowy Dekalog – zwłaszcza przed wyborami – może się przyjąć.

Oto propozycje:

 1. Jam jest Pan, Prezes, który cię wywiódł z komunizmu.
 2. Nie będziesz miał innych Prezesów przede mną
 3. Nie uczynisz sobie obrazu ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie, czyli nie będziesz oglądał nic poza TVP info.
 4. Nie będziesz brał imienia Pana Prezesa twego nadaremno, czyli nie będziesz Go wiązał z żadną korupcją, szwindlem czy mafijną działalnością jego ludzi
 5. Pamiętaj byś telewizję partyjną zawsze oglądał
 6. Czcij ojca twego i matkę twoją o ile są zwolennikami PiSu
 7. Nie będziesz zabijał, ale tylko swoich: życie uchodźców, LGBT, gejów, feministek, członków opozycji i wszystkich drugiego sortu jest mało warte („LGBT to nie ludzie to ideologia” – twierdzi sługa pański poseł Żarek).
 8. Nie będziesz cudzołożył, ale jeśli jesteś katolikiem z dobrą partyjną pozycją to mnóż się do woli. Hierarchowie wybaczą.
 9. Nie będziesz kradzieży czynił, chyba, że w słusznej partyjnej sprawie; św. Łukasz (Szumowski) pokaże ci jak to robić.
 10. Nie będziesz pragnął żony bliźniego swego, chyba że jesteś posłem PiS lub naczelnym „Do rzeczy”.

 

Jeśli ktoś chce mi zarzucić obrazę uczuć religijnych, to zalecam obejrzenie wideo z wystąpieniem księdza, który czcząc cielca, czyli świecką władzę PiS, zachowuje się jak heretyk, poganin lub kretyn i jakoś nikt mu sprawy nie wytacza. Nie jestem katoliczką, ale żal mi upadku tej wielkiej religii spowodowanego serwilizmem i głupotą jego sług.

Magdalena Środa
 •  
 •  
 •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
14 czerwca 2020 15:06

Był już Jezus Frasobliwy, teraz jest Jezus kaczyński.

Jaśko
Jaśko
14 czerwca 2020 16:07

Prędzej czy później to gniazdo zła runie .Oni doskonale o tym wiedzą , strach miesza im rozum w tych i tak ograniczonych łepetynach .
Uwidaczniają ignorancje do życia ,ludzi i przez siębie stworznej religii. To przypadkowa zbieranina dewiantów łasych na kase ,bezwartościowych pasożytów żerujących na ciemnej masie.