„Nowy Ład” da obywatelom szczęście, ZP władzę, a co da Polsce?

„Nowy Ład” da obywatelom szczęście, ZP władzę, a co da Polsce?

Prawdopodobnie już jutro rząd przedstawi nam swój „Nowy Ład”.

To idealny moment, bo tego dnia poluzowane zostaną obostrzenia, więc program rządowy będzie się obywatelom dobrze kojarzył, a co za tym idzie, dobrze też zostanie odebrany.


Wiadomo, że w programie zapowiedziana jest kontynuacja 500 Plus, a do tego dojdą nowe rozwiązania, które wspomogą młodych rodziców i seniorów.

Jak mówi w rozmowie z Polsat News Marlena Maląg, ministra rodziny i polityki społecznej, „rozwiązania na pewno będą służyły rodzinom z małymi dziećmi, będą promowały to, aby młodzi ludzie podejmowali decyzje o zakładaniu rodziny. (…) Młodym ludziom przede wszystkim potrzeba mieszkań, stabilnej pracy, pewnych zmian w kontekście elastyczności pracy, i potrzebują opieki nad dziećmi między pierwszym a trzecim rokiem życia. (…) Potrzebny jest nam mocny program mieszkaniowy, i na pewno te rozwiązania są sztandarowe”.

I stąd nowe programy z serii Plus. Jeden to „Babcia Plus”, czyli płacenie za opiekę nad małymi wnukami oraz „Samochód Plus” –dofinansowanie zakupu auta przez rodzinę.

Wdaje się więc, że nowy program Zjednoczonej Prawicy to gwarancja dobrobytu i pełnej szczęśliwości, ale… jest pewne „ale”. Czy autorytaryzm oparty na fanatycznym katolicyzmie to cena, jaką chętnie zapłaci naród, byle tylko na te Plusy się załapać?

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tamara Olszewska

Źródło: radiozet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dron
Dron
14 maja 2021 09:19

Mateusz Mordowygły znowu będzie oszukiwał, omamiał i otumaniał Polaków!!! Nie mam za grosz zaufania do tego pana.

Marek
Marek
14 maja 2021 09:21

„…Młodym ludziom przede wszystkim potrzeba mieszkań, stabilnej pracy, pewnych zmian w kontekście elastyczności pracy, i potrzebują opieki nad dziećmi między pierwszym a trzecim rokiem życia…” Minister Maląg odkryła Amerykę! Te formułki powtarzane są już od……..zawsze odkąd pamiętam. Tylko ze żaden rząd nic nie zrobił aby to wdrożyć. Rząd PiS też niestety nic nie zrobił poza tym że wyciągnął socjalem z rynku pracy kobiety. Do tego wszystkiego dodać jeszcze by należało opiekę zdrowotną. A ta też właściwie leży. Jest jakaś szansa na zmianę w obszarze polityki społecznej i demograficznej? W wykonaniu PiS właściwie szans nie widzę, ale pożyjemy zobaczymy

HerodAntypis
HerodAntypis
14 maja 2021 11:33

Dla Polski Nowy Ład to Nowa Ruina.

Rafapon
Rafapon
14 maja 2021 13:41

Ten program to Nowych 500 Łat. A ciemny lud i tak to kupi.