Nowy minister zdrowia podpisał Deklarację Wiary

Podwójną lewatywę i pielgrzymkę do Torunia – aplikują ministrowi zdrowia pacjenci

Zawarto w niej zasadę, że „lekarzom powierzono strzec życie ludzkie od jego początku”. Pomysłodawczynią Deklaracji była Wanda Półtawska, przyjaciółka Jana Pawła II.

Prof. Łukasz Szumowski nie jest bliżej znany opinii publicznej. Nowy minister zdrowia to lekarz kardiolog, przez ostatnie dwa lata był wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego.

Jak informuje portal limanowa.in, prof. Szumowski podpisał Deklarację kilka lat temu. Zapisano w niej zasady bioetyki katolickiej, które nakazują lekarzom „strzeżenie życia ludzkiego od jego początku”.

Jeden z jej punktów brzmi następująco: – Uznaję pierwszeństwo prawa Bożego nad prawem ludzkim – aktualną potrzebę przeciwstawiania się narzuconym antyhumanitarnym ideologiom współczesnej cywilizacji”. Sygnatariusze Deklaracji odmawiają dokonywania zabiegów in vitro, aborcji, a także przepisywania środków antrykoncepcyjnych.

bt

Źródło: wp.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

12 komentarzy do "Nowy minister zdrowia podpisał Deklarację Wiary"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
motus

Może być ciekawie w służbie zdrowia, skoro nowy minister stawia prawo boskie wyżej niż prawo ludzkie…….

anda

No cóż, talib. Będzie więcej krzyży w gabinetach. Może lekarze przestaną myć ręce przed zabiegiem? W końcu do połowy XIX w. nie myli i jakoś to było. Potem proponuję operacje bez narkozy – tak rozwiążemy problem braku anestezjologów.

Polka gorszego sortu

Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie. Witamy w Średniowieczu.

precz z kołtunami

…) A geszefciarz tranzystorysta i paru innych facetów w czarnych sukienkach już tylko marzą by zacząć podpalać stosy z” heretykami”

Plus ujemny

A w prywatnym gabinecie ile brał za wizytę. Pewnie stawkę profesorską. Znam kilka osób z tej profesji których wiara kończy się tam gdzie zaczynają się pieniadze.

Mordazdradziecka

Jak w III Rzeszy, tylko brakuje Lebensborn.

Maciek123454321

Kolejny „klauzulowiec”. Ten może być jeszcze gorszy, bo może wycofać z aptek WSZYSTKIE środki antykoncepcyjne. Dziewczyny – bądźcie czujne!!!! W sumie dziwne, przecież mogli wstawić chazana. Też łobuz przecież, ino bardziej znany i „ceniony”. Biedaczek pewnie jest zawiedziony.

Lili

Urzędnik państwowy, który uznaje wyższość prawa boskiego nad państwowym. Brawo! ciekawe jaka jeszcze plaga spadnie na ten nasz umęczony kraj?…

Stanisław

Tusk wróci.

Ika

jak zgodnie z prawem boskim masz umrzeć, to nie potrzebujesz leczenia… ot i likwidacja kolejek do lekarzy…

torquemada

Może on i wybitny lekarz….. Może ma istotny dorobek naukowy…..
Ale zastanawia mnie przypadek jego szybkiej „profesury belwederskiej” z rąk prezydenckich w stosunkowo młodym wieku 46 lat i to w dziwnej zbieżności czsowej z podpisaniem przez niego Deklaracji Wiary! ! ! !
Znam w środowisku naukowym bardzo wielu wybitnych naukowców, z naprawdę dużymi osiągnięciami, którzy jakoś nie mogą się doczekać tytułu profesorskiego z Belwederu!

Jacek

… dlaczego ciągle (od zawsze ) wydaje mi się , że to właśnie boży kościół uprawiany przez ludzi jest właśnie antyhumanitarny … – Ty podpisz pierwej ugodę z rezydentami a później idź się modlić !!!