Nowy rekord dobowy zakażeń Covid 19

Szumowski chce pomników w każdej gminie dla wiceministra, który kupił respiratory

Wczoraj liczba zachorowań przekroczyła granicę 800 i nadal rośnie. Jest to największy skok zakażeń w jednym tygodniu.

 

Przypomnijmy, że w poniedziałek 3 sierpnia było 575 chorych. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach.  Najwięcej nadal w województwie śląskim (208 przypadków), ale na drugie miejsce wyszło ostatnio Mazowsze (131) przed Małopolskę (124). Niestety, aż 13 osób zmarło, wśród nich najwięcej w Poznaniu, Tychach i Raciborzu.

Od początku pandemii w Polsce liczba zakażonych wynosi 51 tys. 167 osób, Wyzdrowiało 36 tys. 403 pacjentów, a obecnie w szpitalach przebywa prawie 2 tysiące osób. Ponad sto tysięcy w sumie zostało objętych kwarantanną.

 

Minister zdrowia zaprzecza, by kiedykolwiek mówił o końcu epidemii. W programie Polsatu „Gość Wydarzeń” dodał, że „jutro i pojutrze pewnie będziemy mieli jeszcze większy wzrost zakażeń”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Wyjaśniał też, że wybory nie miały wpływu na wzrost epidemii, bo wtedy „widzielibyśmy równomierny wzrost ilości zachorowań w całym kraju”. W porównaniu z Europą – podsumował wyniki minister – widać, że wzrost zakażeń jest umiarkowany. Sugerował też działania, które zmniejszałyby kontakty międzyludzkie.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments