Nowy rok szkolny nadal wielką niewiadomą.

Kolejne zarzuty za znieważenie prezydenta

Na miesiąc przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, wciąż brakuje konkretnych wytycznych związanych z powrotem uczniów do placówek oświatowych.

 

Pytany o to na antenie Polskiego Radia 24, rzecznik głównego inspektora sanitarnego, Jan Bodnar powiedział, że „Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowuje wytyczne dotyczące tego, jak postępować, żeby nie było nowych ognisk COVID-19, a GIS wskazuje obszary, które powinny być ujęte w tych wytycznych.”

Główne zasady, nad którymi GIS pracuje z resortem edukacji dotyczą spraw technicznych, takich jak „rozrzedzenie uczniów, przesunięcie lekcji w czasie.” Bodnar przyznał, że nowy rok szkolny będzie ogromnym wyzwaniem zarówno dla placówek oświatowych, jak i dla służby zdrowia.

 

Rzecznik GIS nie wykluczył, że w wypadku wzrostu zachorowań w danym regionie szkoły przechodziłyby tam na system nauki zdalnej. W drugiej części rozmowy Bodnar wskazał, że głównymi ogniskami zachorowań są w Polsce duże zakłady przemysłowe i placówki, w których trudno o zachowanie dystansu.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Zdaniem rzecznika ewentualne obostrzenia mogą być wdrażane na poziomie regionalnym, tam gdzie będzie odnotowywany wzrost zakażeń.

wb

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments