Nowy sondaż pokazuje, że Rafał Trzaskowski prowadzi w wyścigu prezydenckim!

Sąd Najwyższy odrzucił sprawę protestów wyborczych komitetu Trzaskowskiego

Wczoraj ukazał się nowy sondaż Kantar dla portalu internetowego Onet.pl. Badanie wykazuje, że kandydat opozycji wygrałby z Andrzejem Dudą zaledwie 1 procentem. Rafał Trzaskowski dostałby 45%, jego kontrkandydat natomiast 44%.

 

To samo badanie pokazało, że cały czas mamy pokaźne grono niezdecydowanych – jest ich aż 11%, co może jeszcze doprowadzić do dużej zmiany wyniku wyborów.

Również hipotetyczna frekwencja w drugiej turze wyborów może być wysoka, bo gotowość do pójścia w niedzielę do komisji wyborczych wyraziło 81% Polaków. Praktyka pokazuje jednak, że udział wyborców w głosowaniu może być nieco niższy. W pierwszej turze bowiem wzięło udział „tylko” 64% uprawnionych obywateli.

 

Omawiane badanie zostało przeprowadzone przez ośrodek Kantar 3-8 lipca. Instytucja ta zazwyczaj celnie przewiduje prawdziwe wyniki wyborów, np. sondaże przed pierwszą turą wyborów były zbliżone do wyników podanych przez PKW.

Czy również tym razem przewidywania przedstawione przez Kantar się potwierdzą? Oznaczałoby to odsunięcie Dudy od władzy i objęcie steru rządów przez polityka KO. Prezydent z opozycji mógłby blokować negatywne działania rządu PiS.

Radość z nowego sondażu udzieliła się wielu polskim użytkownikom internetu. Część z nich deklaruje, że w pierwszej turze poparło Szymona Hołownię, lecz w drugiej zamierza wybrać Trzaskowskiego i pozbyć się aktualnego lokatora Belwederu.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
9 lipca 2020 07:51

Czekamy na kolejne wtopy Pajaca! Po pedofilu i szczepieniach kolej na następne. Jeszcze dwa dni, więc jest szansa na kolejne dwie wtopy. Patrzcie, od tygodni pier…………i, że rodzina jest najważniejsza i proszę, Rafał pokazuje rodzinę, a Pajac ułaskawia pedofila. Pajac się chwali, że nigdy nie szczepił się przeciwko grypie. I mówi to emerytom, którzy są w największej grupie ryzyka! Mam jedną dobrą radę dla Pierwszego Pajaca RP – wyPAD. Nic więcej.

Jantar
Jantar
9 lipca 2020 11:33

No i chyba jest kolejny numer PAD 🙂 Otóż PAD wręczył Złoty Krzyż Zasługi, jedno z najwyższych odznaczeń państwowych, dyrektorowi Caritas Polska, oskarżanemu o sprzeniewierzenie funduszy, mobbing, poniżanie pracowników i grożenie im poważnymi konsekwencjami prawnymi, gdyby kiedykolwiek powiedzieli cokolwiek złego na jego temat. Ksiądz-dyrektor po objęciu stanowiska w 2017 r. natychmiast zapowiedział, że Caritas Polska będzie realizować program rządu PiS. Więcej w artykule na wyborczej.

Maciek123454321
Maciek123454321
9 lipca 2020 16:10
Reply to  Jantar

To nie ten kaliber, co ułaskawienie pedofila. Ja czekam na naprawdę poważną wpadkę. Daję PAD-alcowi czas do jutra do północy. 😀

Jantar
Jantar
9 lipca 2020 17:00

Kaliber faktycznie mniejszy, ale zawsze to coś.

Może naczelny szczur coś doda. Wyłazi dziś z nory. Od 18.30 będzie się produkował w TV Trwam i Radio Ma-Ryja. 🙂

Jantar
Jantar
9 lipca 2020 18:29

Jest jeszcze jedno. Okazuje się, że zakazał wstępu do pałacu dla części mediów, m.in. dla dziennikarzy Faktu i Wyborczej. I to na wydarzenia, na które nie była potrzebna akredytacja. Jak tak dalej będzie to wstęp będzie tylko dla TVP i Rydzyka. Zresztą przedsmak już mielimy w postaci pseudo debaty wyłącznie w TVP i bez dziennikarzy spoza TVP i Trwam.

Tomasz
Tomasz
9 lipca 2020 18:59

Belweder nie jest siedzibą prezydencką od ponad 25 lat .