Nowy spot Poczty Polskiej. Grafik płakał jak projektował!

PiS ma ostatnio pecha

PiS ma ostatnio pecha. Jak nie „ch” minister Zalewskiej, czy seks afera z marszałkiem to spot Poczty Polskiej.

Przypomnijmy, Poczta Polska S.A., to dziś jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, której jedynym akcjonariuszem jest Skarb Państwa reprezentowany przez Premiera Mateusza Morawieckiego. Kiedyś poczta, która w Polsce powstała dawno, bo aż 461 lat temu, zajmowała się świadczeniem usług pocztowych, od niedawna poszerzyła wachlarz usług.

Każdy wie, że można na niej kupić tzw. „upominki na każdą okazję”.  Można kupić, ale rzadko kto kupuje, bo z przyzwyczajenia przychodzi tam w innym celu. Poczta postanowiła to zmienić i wyprodukowała spot reklamowy, który, jak mniemam, miał tę sytuację poprawić.

Powstał więc piękny filmik.  W tle łąka pełna prezentów. Zaczyna damski, rozmarzony głos: „Piękna nasza poczta cała.” drugi głos poprawia: „Polska cała”. Pierwszy głos: „No mówię…”. To oczywiście jest nawiązanie do pieśni patriotycznej „Piękna nasza Polska cała”, Wincentego Pola z 1830 roku, która wychwala polskie krajobrazy, kulturę i tradycję. Dalej przyziemna wyliczanka, o tym, co też na poczcie można kupić. Infantylna do bólu.

Jednak jeden plus widzę jasno: musiało to tanio kosztować, a może w ogóle nie kosztowało? Jeśli tak, to zwracam honor.

Internauci chyba tego nie brali pod uwagę, bo pod spotem pisali: „Żenada najwyższego stopnia”, „Nie da się odzobaczyć”, „Powinniście to załączać do każdego awizo, na kasecie VHS. Taką mam koncepcję”, „Prima Aprilis był dwa dni temu”, czy „licealista za tabliczkę czekolady by wam zrobił 100x lepszy klip”.

Wiadomość z ostatniej chwili: Poczta Polska usunęła już post ze spotem, który zamieściła na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

/md/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AndaAriaJantarWaldemarMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maria
Maria

Szkoda, że usunęła – wyznawcy PiS byliby zachwyceni. Taki polski, taki patriotyczny!!!

Waldemar
Waldemar

Jeszcze niedawno przy okienkach w mojej poczcie stała cegła pt. „Lech Kaczyński” z napisem BESTSELLER! A co wisi na stelażach…. już dawno dziennikarze wytropili rozmaite „Zdzieraki z Ojcem Świętym”…

Jantar
Jantar

Wchodząc na pocztę czuję się, jakbym wchodziła do sklepu z dewocjonaliami… Wszędzie dookoła książki zakonnic, biografie papieża i innych świętych, o biografii Zbawcy Narodu nr 1 nie wspominając… I panie w okienkach wciskające każdemu klientowi zakup tych „dzieł”. Kuzynka pracuje przy dyrekcji i mówi, że panie z okienek są rozliczane ze sprzedaży. Mają nakazane sprzedać ileś egzemplarzy na miesiąc i jeśli tego nie wykonają, dyrekcja obcina im premie, a nawet dostają kary w postaci obcinania pensji. Mają więc motywację do wciskania klientom tych „wspaniałości”.

Aria
Aria

O matko! Jaką amatorszczyzna! Skąd oni wzięli te aktorki!

Anda
Anda

Straszny paździerz…. Jak cała ta instytucja.