Nowy zarząd górniczej spółki chce udobruchać górników za pomocą pieniędzy

Cztery kopalnie do likwidacji

11 czerwca br. Daniel Ozon przestał być prezesem Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. Ozon był jednym z nielicznych prezesów, którzy byli szanowani zarówno przez udziałowców spółki, jak i pracujących dla niej górników.

Daniel Ozon zdobył szacunek pracowników dzięki obronie spółki przed próbami wyciągnięcia z niej funduszy. Prawicowy rząd chce przekazać zyski JSW S.A. na zakup nierentownych spółek energetycznych. Ozon i górnicy uważają ten pomysł za marnowanie zarobionych przez JSW S.A. pieniędzy.

Ozon w rozmowie z „Rzeczpospolitą” poinformował opinię publiczną, że kilkukrotnie był poddawany rządowym naciskom. Decydenci chcieli wywrzeć na nim presję, aby ten zgodził się na inwestowanie w przedsiębiorstwa niezwiązane z działalnością JSW S.A.

Nowy zarząd górniczej spółki chce udobruchać górników za pomocą pieniędzy. W liście skierowanym do pracowników zarząd poinformował ich o planowanym wypłaceniu premii pochodzących z zysków JSW S.A. za 2018 rok.

Spółka jest w dobrej kondycji finansowej – potwierdzamy również, że planowane jest wypłacenie Załodze premii z zysków za 2018 rok. To dzięki Waszemu wysiłkowi i ciężkiej pracy Jastrzębska Spółka Węglowa tak dobrze się rozwija” – napisali w liście przedstawiciele zarządu.

Wiadomość do górników kończy się charakterystycznym dla obecnie rządzących „Szczęść Boże”.

/nt/

Źródło: innpoland.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
RajmundGrzegorzerwinek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
erwinek
erwinek

Skoro jest w dobrej kondycji to po co jest zmieniany prezes. Stare przysłowie mówi -nie zmienia się koni które dobrze ciągną.
Ale jak zwykle PiS wyciąga swoje brudne łapska po czyjeś ciężko zarobione pieniądze tylko po to aby kupić głosy w nadchodzących wyborach .

Grzegorz
Grzegorz

I znowu górnicy zostali kupieni przez rządzących tak jak za Gierka.

Rajmund
Rajmund

„Szczęść Boże” to tradycyjne górnicze pozdrowienie. Nawet komuna tego nie potrafiła zmienić więc nie pieprzcie że to jest charakterystyczne dla obecnie rządzących. Żeby nie było ,nie jestem ich fanem ale trochę rzetelności z waszej strony byłoby wskazane