O aborcji przed Sejmem

O aborcji przed Sejmem

W Sejmie – dyskusja nad projektami dotyczącymi aborcji. Pierwszy z nich komitetu „Ratujmy kobiety” zakłada liberalizację przepisów, drugi – komitetu „Zatrzymaj aborcję” ich zaostrzenie.

Przed Sejmem natomiast zebrali się przeciwnicy i zwolennicy obu komitetów. Rano budynek parlamentu został ogrodzony policyjnymi barierkami. Obrońcy praw kobiet skandują m.in. „Kobiet prawa wspólna sprawa!”, „Zatrzymajmy fanatyków!”. Uczestnicy pikiety podkreślają, że „chcą kochać i rodzić, ale nie chcą umierać”. Trzymają transparenty z napisami: „Nie zakneblujecie nas!”, „A czy ty adoptowałeś już dziecko Chazana?”, „Chcesz być wybranym, pozwól kobietom wybierać”. Kilkanaście kobiet z parasolkami utworzyło napis: „Prawa kobiet”. Niektóre z nich mają zaklejone usta czarną taśmą.

Po drugiej stronie działacze zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji ustawili telebim i billboardy z drastycznymi obrazami martwych płodów. Jeden z uczestników przemawiając przez megafon powiedział, że feministki chcące liberalizacji prawa aborcyjnego „są gorsze od obozowego lekarza Mengele”.

Protest osób domagających się zliberalizowania przepisów dotyczących aborcji trwa także przed gdańskim biurem PiS.

bt

Źródło: onet.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Paweł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł
Paweł

Irytujące są komentarze, że „jak to możliwe, że posłów PO nie było na sali sejmowej podczas czytania projektu Nowackiej?”. Nowacka próbuje się wyrwać z politycznego niebytu i raczej nikt nie zamierza jej w tym pomagać.