„O bójkę wzajemną”- ruszył proces członków Młodzieży Wszechpolskiej i działacza KOD w Radomiu

„O bójkę wzajemną”- ruszył proces członków Młodzieży Wszechpolskiej i działacza KOD w Radomiu

Po trwającym rok śledztwie, prokuratura oskarżyła o „udział w bójce wzajemnej” pięciu członków Młodzieży Wszechpolskiej i pobitego przez nich działacza KOD.  Chodzi o głośny incydent który miał miejsce z 24 czerwca 2017 ,  w centrum Radomia w przeddzień 41. rocznicy robotniczego protestu w 1976 r.

Komitet Obrony Demokracji zorganizował wówczas przed urzędem miejskim  manifestację, którą zakłóciła grupa młodych ludzi, w większości w koszulkach z logo Młodzieży Wszechpolskiej. Narodowcy podeszli do manifestantów z KOD z transparentami, m.in. „Ojciec w ZOMO, synek w KOD”, krzyczeli też: „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!”, „A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści!” czy „Kto nie skacze, ten za KOD-em”.

Działacze i sympatycy KOD zagłuszali narodowców sygnałami z syren, brawami i gwizdami. Na koniec doszło do przepychanek i szarpaniny, podczas której młodzi rośli ludzie przewrócili i kopali manifestanta KOD Andrzeja M.

Zajście sfilmowali dziennikarze i członkowie KOD.

Pozostali oskarżeni to członkowie Młodzieży Wszechpolskiej: Piotr D., Oskar G., Patryk P., Piotr S. i Karol O.

Jak napisała w akcie oskarżenia prokuratura, wraz z Andrzejem M. z KOD-u mężczyźni wzięli udział w bójce, w czasie której „zadawali sobie wzajemnie ciosy nogami oraz przewracali się na ziemię, czym narazili wszystkich uczestników tej bójki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku w postaci średniego lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”.

Za udział w bójce grozi im do trzech lat więzienia.

/p/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Rafał P.ZbyszekGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz
Grzegorz

Gdy brakuje siły argumentów stosuje się argument siły. A osiłki w organizacyjnych trykotach czują się pewnie tylko w grupie. Mam nadzieję , że sąd właściwie oceni kto tu był ofiarą a kto agresorem.

Zbyszek
Zbyszek

Czyli sąd orzeknie kto wygrał ?

Rafał P.
Rafał P.

Tak jest. Osiłki pisofaszystowskie wygrały i dostaną nagrodę, a ten przegrany z KOD-u pójdzie siedzieć, bo nie potrafił skutecznie kopać przeciwników.