O co chodzi? O bezwzględną władzę i ostateczne zniewolenie

O co chodzi? O bezwzględną władzę i ostateczne zniewolenie

Jak dowiadujemy się z Onetu „rozprawa w sprawie uchylenia immunitetu sędziego SN Józefa Iwulskiego odroczona”.

Izba Dyscyplinarna SN na żądanie IPN miała uchylić immunitet sędziego Józefa Iwulskiego, prezesa Izby Pracy SN, pod pretekstem, że sędzia skazując w 1982 roku opozycjonistę „dokonał aktu państwowego bezprawia”.

Już bez owijania w bawełnę władza chce przejąć Sąd Najwyższy. Jednak rozprawa w tej sprawie została odroczona do 17 maja na wniosek obrońców sędziego.

Obrońcy sędziego Iwulskiego domagają się zmiany składu sędziowskiego. Chodzi o odsunięcie od orzekania w tej sprawie sędziego Adama Tomczyńskiego.

Jak mówi Onetowi mec. Sylwia Gregorczyk-Abram z Inicjatywy „Wolne Sądy” i Komitetu Obrony Sprawiedliwości, jedna z obrońców sędziego „rękoma IPN czy prokuratury władza chce się pozbyć z SN prawdziwych sędziów i przejąć ten sąd”.

Prokuratorzy z IPN przypominaja jedną z rozpraw kiedy sędzia Iwulski zasiadał w składzie skazującym w 1982 roku opozycjonisty, Leszka W. Za roznoszenie ulotek antypaństwowych.

Z wcześniejszych ustaleń Onetu wynika, że sędzia Iwulski orzekał nie w jednym, jak sam twierdził, lecz w kilku procesach politycznych za czasów PRL, w których skazywani w nich byli opozycjoniści.

Obrończy sędziego Iwulskiego chcą także, by „ decyzji nie wydawali ani była prok. Małgorzata Bednarek, ani Jarosław Duś”, byli śledczy, którzy kiedyś współpracowali ze Zbigniewem Ziobrą jako Prokuratorem Generalnym.

Jak mówi Onetowi obrończyni sędziego, nie można się spodziewac, „ że obecna członkini Izby Dyscyplinarnej SN będzie w tej sprawie bezstronna”, ponieważ sędzia Iwulski w dawnym orzeczeniu „dosłownie zmiażdżył” działania prokuratury.

Wnioski obrońców o zmianę składu sędziowskiego będzie musiał ocenić prezes Izby Dyscyplinarnej, a dla mec. Gregorczyk-Abram sprawa jest prosta i „nie wydaje mi się, by prezes mógł argumenty obrońców zlekceważyć”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/oe/

Źródło: Onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments