O czym myśli Suski mówiąc o „50 twarzach Szymona Hołowni”?

Opozycja sprawdzi, czy Suski wpływał na decyzję KRRiT ws. TVN 24

Jak podaliśmy wczoraj Zbigniew Ziobro przedstawił projekt ustawy, która mu uniemożliwić parom „pozostającym we współżyciu homoseksualnym” adopcję dzieci. Zdaniem Ziobry takie działanie to przejaw, jego środowiska politycznego, „troski o dobro dzieci”.

 

Do wspomnianego projektu odniosła się szefowa koła poselskiego Polski 2050 Szymona Hołowni, Hanna Gill-Piątek. Na portalu społecznościowym opublikowała następujący komentarz: „To się dzieje naprawdę. Rządowy projekt, który otwarcie dyskryminuje tęczowe rodziny, pojawił się przed chwilą na stronach MS. W takich rodzinach żyje już w Polsce ok. 50 tys. dzieci”

Dalszego ciągu sprawie nadała z kolei wypowiedź posła PiS Marka Suskiego. Na antenie TVP Info w programie „Jedziemy” Suski zadeklarował, że nie zgadza się z opinią Gill-Piątek i „uważa, że w Polsce nie ma dyskryminacji osób LGBT+”.

„Ja z nimi się całkowicie nie zgadzam, to są wymysły niepotwierdzone żadnymi badaniami naukowymi. Ale jest wolność słowa, można opowiadać najróżniejsze bzdury, nie jest to karalne. W Polsce jest wolność dla ludzi o odmiennej orientacji seksualnej i odmiennych poglądach” – czytamy na gazeta.pl

 

Samą wypowiedź Hanny Gill-Piątek uznał za demaskującą, jak to nazwał, prawdziwe oblicze ugrupowania Hołowni: „Kiedyś mówił, że jest osobą odwołującą się do zasad wiary, a dzisiaj koło, które powstało w parlamencie, jest skrajnie lewicowym kołem. Jest 50 twarzy Szymona Hołowni”

Następnie Suski dodał: „Współczuję tym, którzy popierają Hołownię, bo później zorientują się, że znajdują się w czymś zupełnie innym, niż myśleli”

Projekt przygotowany przez resort Zbigniewa Ziobry pozostaje bezprzedmiotowy, ponieważ pary jednopłciowe nie mają możliwości adopcji dzieci w Polsce. Wynika to z art. 115 par. 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, który wskazuje, że przysposobienia mogą dokonać „tylko małżonkowie”. Pary jednopłciowe nie mają prawa do zawierania małżeństw w Polsce”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Na razie brak jest doniesień jak na wyrazy współczucia Suskiego zareagowali zwolennicy ruchu Hołowni i on sam.

/as/

Źródło: gazeta.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lehoo
Lehoo
12 marca 2021 14:27

Termin „myślący Suski” jest wewnętrznie sprzeczny. Coś jak „sucha woda” albo „parlamentarzyści pisowscy”.

Włodzimierz
Włodzimierz
13 marca 2021 07:22
Reply to  Lehoo

To się nazywa oksymoron! Kolega podpowiedział…

Ewa
Ewa
12 marca 2021 14:47

Nie nadążam za głębią i mocarnością intelektualną posła Suskiego….

Predator
Predator
12 marca 2021 16:29
Reply to  Ewa

Nie nadąża się, bo tam nic niema.

daroo
daroo
12 marca 2021 17:52

Suski nie myśli bo to go zwyczajnie przerasta. On tylko bezrozumnie powtarza wyuczony tekst