O koalicji z PSL prezes Kaczyński może chwilowo tylko pomarzyć, ale co zrobi Kukiz, tego nie wie nikt

O koalicji z PSL prezes Kaczyński może chwilowo tylko pomarzyć, ale co zrobi Kukiz, tego nie wie nikt

Władysław Kosiniak- Kamysz zaparł się ostro i nie zamierza wejść w koalicję z PiS, ale wydaje się, ze innego zdania może być Paweł Kukiz. Ile jest prawdy w tych sensacyjnych doniesieniach na tern temat, trudno powiedzieć, ale coś może być na rzeczy.

 

Jarosław Sachajko  z ugrupowania Kukiza nie ukrywa, że „powinniśmy wejść w koalicję z PiS, żeby zmieniać rzeczywistość”, a i sam Kukiz podkreśla, że lider PSL odmawiając współpracy z PiS-em, wypowiedział się jedynie w imieniu swojej partii, a nie i koalicjanta.

Sami ludowcy obawiają się, że Kukizowi chodzi już po głowie propozycja Kaczyńskiego, co wydaje się jednak za bardzo ich nie martwić.  Ludowcy mają już dosyć Kukiza. Mają po dziurki w nosie jego zmienne nastroje, krytykę słabego wyniku PSL w wyborach, zapewnienia, że on na PSL w życiu by nie zagłosował i ciągłego grożenia wyjściem z koalicji, jeśli PSL nie zrobi tego, czego pan Kukiz sobie życzy.

 

Kukiz jednak nie jest dla PiS aż tak atrakcyjny. Nawet jeśli zdecydowałby się wejść w koalicję z prezesem, to nic to nie zmieni. Solidarna Polska ma osiemnastu posłów, a Kukiz tylko pięciu, więc z której by strony nie spojrzeć, nie uda się wyeliminować Ziobry ze Zjednoczonej Prawicy. Tylko przejście ludowców dałoby szansę, by pozbyć się Solidarnej Polski i znacznie osłabić Porozumienie Gowina, ale, na chwilę obecną,  nie ma takiej opcji.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Wprawdzie co niektórzy politycy z PSL byliby skłonni pochylić się z uwagą na propozycją PiS, ale mają zbyt małą siłę przebicia w swej partii i muszą podporządkować się decyzji lidera.

Tamara Olszewska

Źródło: fakt.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

„z której by strony nie spojrzeć, nie uda się wyeliminować Ziobry ze Zjednoczonej Prawicy.” Powtarzam po raz kolejny. Kaczyńskiemu nie chodzi o wyeliminowanie Ziobry z koalicji. Jemu chodzi o większość konstytucyjną. Kaczyński mizdrzy się do PSL-u i Kukiza, a Ziobro mizdrzy się do Konfederacji. Z PSL-em, Kukizem i Konfederacją w koalicji Kaczyński osiąga większość konstytucyjną!!! Jednocześnie przejmuje Senat i część samorządów, bo z posłami PSL-u i Konfederacji Kaczyński uzyska większość w sejmikach, radach wojewódzkich, radach miast, powiatów, etc, a także część stołków burmistrzów, prezydentów, sołtysów, etc. Dlaczego nikt o tym nie mówi i nie pisze??? Kukiz już jest skłonny do… Czytaj więcej »