O. Ludwik Wiśniewski honorowym obywatelem Lublina – radni PiS głosowali przeciw

O. Wiśniewski: "Nienawiść trzeba wytykać palcami”.

Mimo sprzeciwu radnych PiS, Rada Miasta Lublina nadała honorowe obywatelstwo miasta dominikaninowi o. Ludwikowi Wiśniewskiemu, znanemu duszpasterzowi, działaczowi opozycji antykomunistycznej. Za przyjęciem uchwały w tej sprawie głosowało 18 radnych, 12 radnych PiS było przeciwnych.

 

W akcie nadania honorowego obywatelstwa podkreślono, że o. Wiśniewski swoją służbą kapłańską i oraz społeczną wychował wiele pokoleń Polaków w duchu wartości patriotycznych. – Przez lata swojej niezłomnej działalności wniósł Ojciec istotny wkład w tworzenie środowisk demokratycznej opozycji, a z kręgu wychowanków Ojca wywodzi się liczne grono liderów niepodległej Polski. Dziękujemy za ogromny wysiłek, który podejmował Ojciec na rzecz wolności naszego narodu oraz za wciąż aktywną posługę, której podstawą jest obrona fundamentalnych wartości – napisano w uchwale.

Radni PiS próbowali najpierw zablokować pracę nad uchwałą, a kiedy się to nie udało, zagłosowali przeciw przyznaniu o. Wiśniewskiemu honorowego obywatelstwa Lublina.

 

Twierdzili, że dominikanin w ostatnich latach stanął po jednej stronie sporu politycznego, a jego wypowiedzi budzą kontrowersje. – Ojciec Wiśniewski zachowywał się wiele razy skandalicznie. Wbrew ewangelicznym przekazom wpisanym w nauczanie Kościoła, którego jest członkiem, występuje często wbrew temu przesłaniu” – tokował przewodniczący klubu radnych PiS Piotr Gawryszczak.

Ojciec Ludwik Wiśniewski mieszka w klasztorze w Lublinie, prowadzi rekolekcje oraz spotkania dyskusyjne, publikuje m.in. w „Tygodniku Powszechnym”. Przypomnijmy jedną z jego wypowiedzi, o czym pisaliśmy w artykule „O. Wiśniewski: „Udomowiliśmy nienawiść, pogardę”.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
erwinek
erwinek
24 kwietnia 2020 08:41

Gdyby wybierali Rydzyka , Głódzia albo Jankowskiego na honorowych obywateli na pewno zagłosowali by za. Bo wszyscy wiedzą że te osoby to chodzące anioły i praworządni obywatele RP

smętek
smętek
24 kwietnia 2020 11:14

Kochani parafianie, co to za ojciec Wiśniewski, dominikanin? Ojciec Grzybek i cały zestaw biskupów obrażających godność innych to postaci godne szacunku i wywyższenia.

Gustaw
Gustaw
24 kwietnia 2020 13:22

Bo to nie sa juz wspolne wartosci. Radni PiS nie rozumieja ze ich glos nie jest juz Jaroslawowi Kaczynskiemu potrzebny.