O osobach związanych z PiS mówić możesz, ale tylko dobrze

O osobach związanych z PiS mówić możesz, ale tylko dobrze

Na wniosek polskiej prokuratury i placówki dyplomatycznej RP w Londynie prowadzone są przesłuchania osób, które zamieszczały w internecie wpisy dotyczące ojcostwa Tymoteusza Szydły, w czasie kiedy ten pełnił posługę kapłańską.

 

Miałem być świadkiem, ale rozmowa toczyła się tak, jakbym już był oskarżony” – mówi „Gazecie Wyborczej” działacz polonijny, Piotr Surmaczyński. Wezwany na przesłuchanie działacz musiał odpowiedzieć na osiem pytań, które do konsulatu przesłała warszawska prokuratura. Pierwsze z nich dotyczyło facebookowych wpisów na temat syna byłej pani premier.

Pokazano mi kilka zamazanych kserokopii. Nie jestem pewien, czy to moje wpisy, bo były zamazane. (…) Przyznaje, że jeden z wpisów był gratulacjami dla byłej premier Beaty Szydło z okazji, że zostanie babcią. Wicekonsul pytał, skąd świadek wie, że Tymoteusz Szydło ma dziecko z kobietą” – relacjonuje Surmaczyński i podkreśla, że konto z którego pochodzą wpisy było od dłuższego czasu nie aktywne.

 

Jak informuje „Gazeta Wyborcza” zawiadomienie do prokuratury złożył pełnomocnik spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Niestety rzeczniczka warszawskiej prokuratury nie chciała poinformować dziennikarzy jak nazywa się spółka, ani kto jest jej prezesem.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Tajemnicą owiana jest również liczba osób przesłuchiwanych w sprawie z artykułów 267, 286 i 287 kodeksu karnego. Jeden z nich dotyczy „bezprawnego pozyskania dostępu do informacji dla niego nieprzeznaczonej, kolejny oszustwa, a art. 287 – oszustwa komputerowego.

Wb

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
29 kwietnia 2021 14:01

Pisowcy ścigają po świecie swoich krytykantów jak żydzi hitlerowskich zbrodniarzy wojennych. Zapominają jednak, że za granicą ziobrokratura nie ma żadnej mocy. Gdybym dostał takie wezwanie, podałbym je na kamerkach jak nawacki i mogliby mnie w pompę pocałować. Co innego w wolsce, tu za obsmarowanie zdyskwalifikowanego czarnucha można posiedzieć jak Nowak.

Maciek123454321
Maciek123454321
29 kwietnia 2021 14:58

To chyba norma, że 30% każdego społeczeństwa to debile. Gorzej, że pozostałe 70% nie może się zdecydować, czy Lewica, czy PO czy PSL, czy faszyści, czy olać wszystkich – i na tym polega tragedia.

Rafapon
Rafapon
29 kwietnia 2021 16:19

A więc mówiąc dobrze powiem, że wierzę, że pan Tymek będzie dobrym ojcem.

HerodAntypis
HerodAntypis
29 kwietnia 2021 19:28
Reply to  Rafapon

Można z przekąsem powiedzieć, że dotknęła go „dobra zmiana”.

Chermes
Chermes
29 kwietnia 2021 19:38
Reply to  Rafapon

A jego mamusia dobrą babcią, żeby i o niej się pozytywnie wypowiedzieć. 🙂

Andrzej
Andrzej
29 kwietnia 2021 16:39

„………skąd świadek wie, że Tymoteusz Szydło ma dziecko z kobietą….” Hm………….czyli może z mężczyzną???

Chermes
Chermes
29 kwietnia 2021 19:37
Reply to  Andrzej

Logicznie rzecz biorąc, właśnie na to wychodzi, choć mimo podejmowania wielu prób, jeszcze nikomu się ta trudna sztuczka nie udała.
Czyżby więc i Tymuś??? Trzeba by się zapytać jego mamusi. 🙂

Janina
Janina
29 kwietnia 2021 17:57

Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. Żenujące, czym zajmują się ci, pożal się Boże „pisiorskie dyplomatołki”. PARANOJA !

HENRYK
HENRYK
30 kwietnia 2021 18:51

NO TO JA POWIEM DOBRZE … MŁODY CZŁOWIEK TYMOTEUSZ DOJRZAŁ DO PRAWDY WARTO BYĆ UCZCIWYM CZŁOWIEKIEM,A NIE WCISKAĆ KIT CIEMNEMU LUDOWI CZYLI WIERNYM ZAWIÓDŁ OCZEKWANIA SWOJEJ MATKI (KSYWA OBOROWA) WZAMIAN BĘDZIE SIĘ CIESZYŁ MŁODĄ ŻONĄ UDANYM DZIECKIEM I BĘDZIE W MIARĘ WOLNYM CZŁOWIEKIEM (WPRAWDZIE PIS-DULANDZIE O WOLNOŚĆ NIE JEST ŁATWO) TYMOTEUSZU – WSYSTKIEGO DOBREGO NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA .