O. Paweł Gużyński o „Klerze”, Rydzyku i aborcji

Dominikanin Paweł Gużyński ostro krytykuje polski Kościół i przewiduje katastrofę

„Urodzin Radia Maryja, szczególnie ze względu na polityczne treść przekazu tego medium i takąż jego faktycznie przeważającą rolę w domenie społecznej, nie można postrzegać jako wydarzenia stricte religijnego. Darowałem sobie całość widowiska. Pewne obrazy lub słowa powodują tak duże odczucie zażenowania, iż instynktownie odwraca się od nich wzrok” – tak w wywiadzie dla natemat.pl skomentował ostatnie obchody powstania toruńskiej rozgłośni dominikanin o. Paweł Gużyński. Przypomnijmy, że w lutym tego roku za jego wypowiedzi medialne zostało mu udzielone upomnienie kanoniczne, o czym pisaliśmy w artykule „O. Paweł Gużyński też będzie musiał zamilknąć?”.

Dominikanin powiedział, że oglądał „Kler”. – „Oczywistym jest, że duchowni mają prawo dyskutować o filmie „Kler”, to otwarta polemika i ważne, aby się toczyła. Zaryzykuję hipotezę, że szkody wizerunkowe Kościoła, jakie spowodowały ostatnie uroczystości urodzinowe Radia Maryja, mają prawdopodobnie tę samą siłę obrzydzania Kościoła ludziom, jak wszystkie razem wzięte seanse filmu „Kler”.

Wypowiedź Tadeusza Rydzyka o tym filmie ocenia jako prostacką. – „Chciałem unikać wypowiedzi emocjonalnych, ale doprawdy wobec takich słów o. Rydzyka trudno się pohamować. Są one nad wyraz obrzydliwe przez swoje prostactwo. Od dawna zwracam uwagę na to, że ojciec Tadeusz Rydzyk jest personifikacją stereotypu prowincjonalnego plebana”.

O. Gużyński odniósł się także do projektu ustawy zaostrzającej przepisy aborcyjne, której wprowadzenia domaga się Kaja Godek i jej komitet „Zatrzymaj aborcję”. – „Jako ksiądz i ktoś osobiście przekonany w tej kwestii zawsze będę powtarzał zgodnie z Ewangelią, że życie jest święte i należy je chronić. Jednocześnie jestem świadomy tego, że moja odpowiedzialność nie kończy się tu na moralizatorstwie. Należy chronić życie nienarodzonych i rodzących. Jeżeli staniemy nad kobietą z wysoko podniesionym palcem i będziemy mówili: „Masz urodzić dziecko bez względu na wszystko”, a jednocześnie nie udzielimy jej żadnej pomocy, to jest to nieludzkie i sprzeczne z Ewangelią”.

bt

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PiotrMarekZgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

Jak nic … uciszą go.

Marek
Marek

Gużyński, Lemański, Pieronek, czasem Polak czasem Ryś ….i to właściwie koniec rozsądku w KK Reszta jest katolicką odmianą irańskich ajatollachów albo afgańsko-pakistańskich …talibów. Przykro na to patrzeć a słuchać się tego nie da wcale

Piotr
Piotr

Papież Paweł VI mówił że czuje swąd szatana w kościele. To już chyba 2 pokolenie małych lucuferków.