O. Rydzyk w 28-lecie Radia Maryja: „Zgadzacie się na to, by biskupów tak poniewierali towarzysze z TVN-u?”

Policja na imprezie ojca Tadeusza Rydzyka. Służbowo…

Radio Maryja z hukiem obchodziło swoje 28 urodziny, a jego fani komentują w sieci sobotnie uroczystości, które zorganizowano w Arenie Toruń.

 

Szef MON Mariusz Błaszczak odczytał list od lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego: „Dziękujemy Panu Bogu za wielki boży dar, jakim jest Radio Maryja” oraz pozostałe przedsięwzięcia podejmowane pod auspicjami czcigodnego ojca dyrektora” – zacytował Kaczyńskiego.

Prezes z satysfakcją dodał, że dzięki głosom słuchaczy rozgłośni PiS ma „większość bezwzględną w Sejmie i może kontynuować polską politykę niepodległościową, politykę wzmacniania naszej politycznej, gospodarczej, kulturowej i duchowej suwerenności” – przekazał zebranym słowa swojego szefa Błaszczak.

Uroczystości uświetnili swoją obecnością: wicepremier Jacek Sasin, minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro, europosłanka PiS Beata Kempa, były szef MON i obecny poseł PiS Antoni Macierewicz, a także poseł PiS Jarosław Zieliński.

 

Nie zabrakło gości z „branży” wśród których był m.in. abp. Wacław Depo oraz abp. Sławoj Leszek Głódź, o którym w ostatnim czasie było głośno za sprawą oskarżeń o mobbing i wieloletnie poniżanie księży. Z ich realacji wynika, że Głódź zwracał się do nich słowami: „Jesteś g***o”, „jak przytyjesz, wyp***olę cię” itp….

W tonie podobnym do prezesa partii rządzącej wypowiedział się w swoim liście się Andrzej Duda. „W całej Polsce jest tylko jedna taka rozgłośnia, w której sama nazwa – czyli imię jej Najświętszej Patronki – wzbudza głęboki szacunek i żywe uczucia” – czytał sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski.

Pisowski prezydent pisał o „wyjątkowej wspólnocie”, która angażuje się w sprawy publiczne oraz inicjatywy, których celem jest „dobro wspólne wszystkich Polaków”. „Głos Radia Maryja jest wciąż bardzo potrzebny. Niesie pokrzepienie, katolickie nauczanie o Bogu i człowieku, ale też odważnie mówi o ważnych sprawach całej naszej wspólnoty narodowej, w tym również o problemach, które niektórzy wolą pomijać milczeniem” – dodał Duda.

Stwierdził, że Radio Maryja „współtworzy demokratyczny pluralizm opinii”. „Upomina się też o niezbywalne prawa ludzi wierzących. Tworzy przestrzeń duchowej i intelektualnej formacji, a jednocześnie tworzy niezależne, fachowe źródło informacji” – podsumował w swoim liście działania Radia Maryja Andrzej Duda.

Przy akompaniamencie gromkich oklasków – cytowany przez „Super Ekspress” Rydzyk mówił: „Sławoju Leszku Głódziu, nie przejmuj się, niech o tobie mówią! Byle nazwiska nie przekręcali, Alleluja i do przodu. Widzicie co się dzieje. Zgadzacie się na to, by biskupów tak poniewierali towarzysze z TVN-u czy z jakichś innych? Księża i wierni powinni stanąć przy swoich biskupach. Myślę też o abp. Jędraszewskim z Krakowa” – przekonywał dyrektor Radia Maryja.

/j/

Źródło: wp.pl/gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
SawonarolaPolka gorszego sortuAdrianantymoherZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Piotr

Specyficzna symbioza pasożytów

Maciek123454321
Maciek123454321

Tę szczujnię, której jedną z twarzy jest potwarca Michalkiewicz, niewątpliwie trzeba będzie zamknąć. KURwizję zresztą też.

Grzegorz
Grzegorz

Czy zgadzacie się aby msze odprawiali księża pedofile,gwałcący wasze dzieci i wnuki?!Tak powinien zapytać!

Jerzy
Jerzy

Ten opas tlusty, upasiony przez starych emerytów niech raz na zawsze zamknie swój ryj. Do zakonu go pogonić, aby o chlebie i wodzie odbył pokutę.

Jantar
Jantar

A w TVN24 wypowiedź jednej z wielbicielek Radia Ma-Ryja: „Ojciec Rydzyk to przedłużenie Pana Jezusa”. Druga: „Ojciec Rydzyk to wcielenie Boga”. Jeszcze inna: „Przecież to święty na ziemi!”. Naprawdę nie wiem, czy śmiać się, czy płakać…

Grzegorz
Grzegorz

Przedłużenie której części ciała Jezusa?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

„Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. (…) Gdzie jest padlina, tam się i sępy zgromadzą”. Mt.24, 24 i 28
Widzę tu bardzo wyraźną zbieżność.

Mariola
Mariola

Mafia albo sekta, oto jest pytanie.

Miranda
Miranda

Dwa w jednym -mafijna sekta . Don Jaro i Don Tade prześcignęli Don Corleone . To juz nie śmieszne, to groźne

Zwinka
Zwinka

Widziałam rozanieloną Kempę.

antymoher
antymoher

Taa,czy za wynajem hali sportowej na spęd to zapłacił rydzu?????????????tak tylko dla szwagra pytam.

Adrian
Adrian

Biskupowi są symbolem z)a i powinni zniknąć.

Sawonarola
Sawonarola

Czarna zaraza z Torunia!